Путин: Ново оружје Русије још дуго неће имати премца у свету
ОБРАТИО СЕ У КРЕМЉУ ОКУПЉЕНИМ РАДИ СВЕЧАНОГ КОНЦЕРТА ПОВОДОМ ДАНА БРАНИЛАЦА ОТАЏБИНЕ
* Индикативно је и да је белоруски председник Александар ЛУКАШЕНКО – само који сат раније – изјавио да ће Минск заједно са Москвом радити на парирајућим мерама ако САД разместе своје ракете средњег домета у Европи
* Индикативно је такође да је на изјаву шефа штаба америчке Ратне авијације – генерала Дејвида Голдфајна – да Пентагон спрема нову стратегију за ратовање против Русије и Кине и да ће у њој важну улогу имати `тројански коњ` - одреаговао бивши командант зенитних ракетних јединица Сергеј ХАТИЉОВ: „То је лупетање. F-35, на који Голдфајн посебно рачуна, напросто не може непримећено ни прићи Русији. Наше радарске станице `Вороњеж`виде и новчић од пет копејки на удаљености од 1000 и на висини до 30 километара. А F-35 је – са својом невидљивошћу у пуном капацитету – објекат од најмање пола квадратног метра“
* На ствари слично гледа и генера Леонид ИВАШОВ, председник Академије за геополитичке проблеме: „Никакав F-35 није у стању да обезбеди изненадни удар по Русији. Мени је тешко и да замислим како то Пентагон замишља упад једне нуклеарне силе (САД) у дубину територије друге нуклеарне силе. Између осталог и зато што наша војна доктрина дозвољава употребу нуклеарног оружја против земље које би покушала да угрози државност Русије“
_________________________________________________________________________
ВЛАДИМИР Путин је изјавио да најновије оружје Русије неће тако скоро имати праве конкуренте у свету.
Уочи почетка свечаног концерта у Кремљу поводом Дана бранилаца Отаџбине додатно је рекао:
„Највећу пажњу посвећујемо опремању својих јединица најмодернијим наоружањем и савременим средствима везе и управљања војним дејствима. Наше ново и перспективно оружје не само да немца премца у свету, него га још дуго неће имати“.
Руски лидер је оценио да ће управо најновије оружје обезбедити успешан развоје руских копнених и поморских снага „на деценије унапред“:
„А то Русији гарантује безбедност и мир. Самим тим, и успешан и динамичан развој“.
Путим је у овом контексту истакао да Русија „остаје мирољубива земља“.
Он је у свом наступу пред Федералном скупштином навео да је Русија почела серијску производњу хиперсоничног ракетног система са крстарећом бојевом главом огромне брзине и да ће њиме током ове године бити наоружан један ракетни пук.
Индикативно је и да је белоруски председник Александар Лукашенко – само који сат раније – изјавио да ће Минск заједно са Москвом радити на парирајућим мерама ако САД разместе своје ракете средњег домета у Европи.
Индикативно је такође да је на изјаву шефа штаба америчке Ратне авијације – генерала Дејвида Голдфајна – који је открио да Пентагон спрема нову стратегију за ратовање против Русије и Кине и да ће у њој важну улогу имати `тројански коњ` - одреаговао бивши командант зенитних ракетних јединица Сергеј Хатиљов.
Голдфајново указивање да ће у тој стратегији једну од главних улога имати `невидљиви` ловци F-35, који би продирали дубото у „противнички ваздушни простор“, назвао покушајем застрашивања. Па наставио:
„То је лупетање. F-35 није чак ни тактичка карика јер дејствује или појединачно или у пару. А још сами Американци признају да тај авиона има `хиљаду недостатака`. Такав авион напросто не може непримећено ни прићи Русији. Наше радарске станице `Вороњеж`виде и новчић од пет копејки на удаљености од 1000 и на висини до 30 километара. А F-35 је – са својом невидљивошћу у пуном капацитету – објекат од најмање пола квадратног метра“.
Хатиљов наглашава да Американци ни са 35 не могу прикривено војно ударити по Русији:
„Цела прича о `тројанском коњу` има за циљ да заплаши и изазове психозу. Они тренутно не могу да се утркују са најновијим наоружањем Русије, па смишљају и улепшавају своје могућности. Само, то је доказ да су беспомћни“.
На ствари слично гледа и генера Леонид Ивашов, председник Академије за геополитичке проблеме:
„Никакав F-35 није у стању да обезбеди изненадни удар по Русији. Мени је тешко и да замислим како то Пентагон замишља упад једне нуклеарне силе (САД) у дубину територије друге нуклеарне силе. Између осталог и зато што наша војна доктрина дозвољава употребу нуклеарног оружја против земље које би покушала да угрози државност Русије“.
Према речима Ивашова, САД и нАТО се спремају – што показују и њихови војни маневри последњих година – за војну интервенцију у Русији уколико би у њој дошло – уз њихову помоћ и подршку – до дестабилизације унутрашњих прилика.