Руска атомска подморница „Северодвинск” пуцала на северу, С-300 – на југу
СЕВЕРНА РАТНА ФЛОТА ОЦЕНИЛА ДА СУ СЕ И ПОДМОРНИЦА И ЊЕНО НАОРУЖАЊЕ ОДЛИЧНО ПОКАЗАЛИ
- У вежби на полигону „Ашалук” у Астраханској области учествовали и ловци МиГ-29, а радарске посаде су имале задатак да их откривају на време и да батеријама С-300 благовремено дају координате за гађање. Авиони су долазили великим брзинама и са различитих страна, летећи на разним висинама, а јединица која опслужује С-300 имала је задатак да истовремено прати и гађа до десет мета
РУСКА атомска подморница класе 885 „Јасен” – „Северодвинск” – успешно је обавила ракетна гађања у Белом мору.
Заменик команданта групе подморница руске Северне флоте, Константин Кабанцов, објаснио је: „Проверавали смо колико могућности „Северодвинск” при ракетним гађањима одговарају њеним пројектним могућностима. Ова подморница је у фази тестирања, а гађање је потврдило високу ефикасност и саме подморнице и њеног наоружања”.
„Северодвинск” је у тест-фази већ 250 дана, а на јесен ће се упутити ка својој сталној бази иза Поларног круга.
Руска армија је истовремено пуцала и хиљадама километара јужније. На полигону Ашалук у Астраханској области, где су ракетни системи С-300 увежбавали одбијање авио-напада и ракетних удара непријатеља.
У вежби су учествовали и ловци МиГ-29, а радарске посаде су имале задатак да их откривају на време и да батеријама С-300 благовремено дају координате за гађање. Авиони су долазили великим брзинама и са различитих страна, летећи на разним висинама, а јединица која опслужује С-300 имала је задатак да истовремено прати и гађа до десет мета.
Пуцало се, наравно, по макетама авиона – и дању и у ноћним условима.
Најтежи задатак било је обарање балистичких мета „Кабан” и аеробалистичких „Пишћаљ”.
Ракетни системи С-300 „Фаворит” у стању су да уништавају циљеве на удаљеностима од неколико километара до 150, 200 и 300 километара – у зависности од типа коришћених ракета-пресретача.
С-300 служи за одбрану великих индустријских и административних здања, војних база и командних центара од ваздушно-космичких напада.
То је први ракетни систем у свету који је био у стању да истовремено прати шест циљева и да их гађа са до 12 ракета.