Балкан је већ америчко-немачка колонија, Меркелова долази да доврши отимање КиМ

ЗА НЕМЦЕ ЈЕ КОСОВО КЛОНДАЈК – ЗАТО СВЕ ЧИНЕ ДА ГА ДОБИЈУ ЗАУВЕК  

  • Ускоро, Косово за Немце може постати најважнији до Балкана. Зато они чине све да присиле Београд да се Косова одрекне заувек. Ради тога му обећавају скори пријем у Европску унију и НАТО, нуде бескаматне кредите и сличне мамце
  • У Тирану ће Ангела Меркел стићи 8. јула, а албанско руководство је тесно повезано са Приштином и спремно да – буде ли потребно – изврши сваки политички задатак добијен од немачког канцелара. Берлин може замолити Тирану, или јој наредити, да поново реактивира пројекат „Велика Албанија и почети да плаши Београд немирима на југу земље. Тамо су већ спремни за борбе против српске полиције и специјалаца
  • Меркел може, као што је то урадила за време своје посете Београду 2011. године, може изазвати превремене изборе у Србији. Тада Борис Тадић није пристао на уступке Немачкој и одмах је био лишен председничког положаја. Њему је било предложено да односе са Косовом гради на принципу Западна Немачка – Источна Немачка. Меркелова је инсистирала да Београд официјелно призна власт у Приштини. Тадић није попустио. Није искључено да ће садашњем руководству Србије оставити време за размишљање – али само до јесени         

          Пише: Константин КАЧАЛИН

          НЕМАЧКА већ одавно покушава да преузме пуну контролу над Балканом.

         Са финансијским утицајем Берлина у том региону све је у најбољем реду, али су политичке амбиције неочекивано прошлајфовале. Јер, Немачка засад не успева да изађе на крај са Србијом која никако не жели да се одрекне Косова, територије коју су Немци и Американци колонизовали још 1999. године.

         Берлин посебну пажњу поклања „непотопивом” Хашиму Тачију и његовом клану. То је и разумљиво јер Косово располаже великим рудним богатствима, нарочито мрким угљем – чак 15 милијарди тона.

         Могу се експлоатисати и налазишта за енергетику веома важног лигнита – чак наредних 200 година.

         За Немце је то прави „Клондајк”, зато се труде из свих снага да Приштину добију заувек, иако она сада по закону припада Србији.

         У току је прави рат за сировинска богатства Европе. Зато су велике немачке корпорације спремне да подрже и најодиозније косовске политичаре и да их доводе на власт. Њима је главно да у наредних 50 година немају никакве проблеме са енергетиком. Јер, на место атомских и гасних електроцентрала, које се постепено затварају, у догледно време ће доћи оне које раде на лигнит.

         Ускоро, Косово за Немце може постати најважнији до Балкана. Зато они чине све да присиле Београд да се Косова одрекне заувек. Ради тога му обећавају скори пријем у Европску унију и НАТО, нуде бескаматне кредите и сличне мамце.

         Све ово је разлог што се Ангела Меркел спремила за турнеју по региону. У Тирану ће стићи 8. јула, а албанско руководство је тесно повезано са Приштином и спремно да – буде ли потребно – изврши сваки политички задатак добијен од немачког канцелара.

         Берлин може замолити Тирану, или јој наредити, да поново реактивира пројекат „Велика Албанија” и почети да плаши Београд немирима на југу земље. Тамо су већ спремни за борбе против српске полиције и специјалаца.

         Добију ли зелено светло из Тиране и Приштине, у Бујановцу, Прешеву и Медвеђи – где је Албанаца много више него Срба – поновиће се „косовски сценарио”, а још један солидан део југа Србије престаће да се покорава Београду заувек.

         Ово значи да фрау Меркел има довољно „адута”.

         После „обраде” политичке елите у Тирани, немачка канцеларка ће се упутити у Београд.

         Тандем Меркел – Обама веће дуже време делује заједно и координира своје политичке кораке.

         Српски лидери – председник Томислав Николић и Александар Вучић – покушавају да нађу разуман компромис поводом „косовског питања”.

         Чине шта могу, али штите интересе српске мањине у покрајини.

         Ангела Меркел, као што је то урадила за време своје последње посете Београду 2011. године, може изазвати превремене изборе и парламента и председника Србије. Јер, тада Борис Тадић није пристао на уступке Немачкој и одмах је био лишен председничког положаја.

         Њему је било предложено да односе са Косовом гради на принципу Западна Немачка – Источна Немачка. Меркелова је инсистирала да Београд официјелно призна власт у Приштини. Тадић није попустио.

         Није искључено да ће садашњем руководству Србије оставити време за размишљање – али само до јесени.

         Ако не буде потписан споразум са Приштином, Берлин и Брисел ће тврдо затворити врата и Србија никада неће моћи да ступи у Европску унију.

         Ангела Меркел је ових дана, у свом недељном телевизијском обраћању сународницима, похвалила балканске чланице Европске уније – Словенију и Хрватску. Одмах потом је ставила на знање: да Београд има шансу.

         Рекла је: „Наравно, постоји прогрес у преговорима између Београда и Приштине који су недавно вођени у Бриселу. Али, још је много великих проблема. Те проблеме треба решити и то – решавати брже”.

         Ово је солидно упозорење уочи почетка званичне посете немачког канцелара главном граду Србије.

         Сасвим природно, овакав притисак Ангеле Меркел не свиђа се баш свима ни у самој Немачкој. Њу критикује опозиција, укључујући и посланике Леве партије.

         Недавно је посланица Севим Дагделен отворено оптужила Хришћанскодемократску унију Немачке да се власт на Косову у целини састоји од бивших бојовника „Ослободилачке војске Косова”. По мишљењу представника Леве партије, ту власт штите немачки војници и тенкови који се, у оквирима мисије Кфора,  на Косову налазе од 1999. године.

         За то време су из покрајине протеране стотине хиљада Срба и Цигана.

         „Бундесвер и Косово и политика Немачке – то је кршење међународног права. Наша политика се није придржавала принципа неутралитета на Косову. Нама нису потребни војници који штите јучерашње бојовнике” – подвукла је Дагделен.

         Нису сви у Европској унији 2008. године признали нову државу Косово. То нису учинили Кипар, Румунија, Шпанија, Грчка и Словачка. У Бриселу одавно нема пуне сагласности поводом „косовске теме”, али то, по свему судећи нимало не узбуђује Немачку и САД.

         Те две земље су се већ определиле: Балкан је колонија у којој се могу примењивати сопствена правила. Ако то некога не задовољава – слободно критикујте. Али, не рачунајте на ништа више од тога.

         Сада је главно: што пре озаконити отимачину Косова и задржати на власти Тачија и његову екипу. Тада ће бити могуће делити „масну косовску питу” по правилима САД и Немачке.

         Време не стоји, профит се не упуштати. Финансијски магнати су озбиљни људи. Они су поверили власт Меркеловој и – знајући њен „гвоздени карактер” – схватају да ће се турнеја по Балкану завршити успехом.

         У Берлину су у то уверени.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари