Брнабић у јуну у Торину на заседању Билдербершке групе
- 15:38 02.02.2018.
- 0 коментара
- Штампај
ПОЗИВ ПОСЛЕ ДАВОСА ДОБИЛА ОД „МЕНАЏЕРА” ГРУПЕ АНРИЈА ДЕ КАСТРИСА
ПРОШЛО је више од шест деценија откако се холандски принц Бернард Леополд досетио да окупи мултимилијардере и разне моћнике из Европе и Северне Америке, како би се једном годишње састајали у луксузним хотелима и дискутовали о горућим светским питањима.
Ова дружина радо је одговорила на његов позив и у мају 1954. године допутовала у хотел „Билдерберг”, смештен у холандском селу Остербеку.
Тако је рођена фамозна Билдербершка група, која од тада одржава састанке у најлуксузнијим европским и америчким хотелима, гостећи сваке године до 150 политичара, индустријских и финансијских експерата, академика, банкара, шефова највећих компанија на планети и најутицајнијих представника медија.
Ове године, у јуну у Торину, састанку ће присуствовати и премијерка Србије Ана Брнабић. Премијерки је, након што је имала излагање на састанку групе „Нови лидери за Европу”, на недавно одржаном Светском економском форуму у Давосу, позив упутио председавајући управљачког комитета Анри де Кастрис, некадашњи председник одбора директора мултинационалне осигуравајуће компаније „Акса”.