Шојгу: Хиперсонична ракета „Циркон“ никоме не оставља никакве шансе
УПОЗОРИО ДА СЕ ЧОВЕЧАНСТВО КОРАЦИМА ОД СЕДАМ МИЉА ПРИМИЧЕ СВОМ УНИШТЕЊУ
* У интервјуу московском недељнику „Аргументи и факти“ рекао: „Тачност коју смо потврдили тест-гађањима по морским циљевима – никоме не оставља никакве шансе. Као ни „Кинжал“. То јест, сада имамо комплетан арсенал. Можемо да ударимо са мора, можемо из ваздуха. Као у оном совјетском филму: можемо да креснемо шибицом, можемо да посолимо, можемо да трујемо комарце“
* Министар одбране РФ открио да ће руска ратна морнарица 2021. добити четири нове подморнице (три атомске и једну дизел-електричну) и шест борбених бродова. Такође: да ће Оружане снаге Русије ове године почети да добијају и серијске вишенаменске ловце пете генерације Су-57, усавршене обалске ракетне системе Бастион, модернизоване тенкове Армата и Т-90М, плус - 18 извиђачких и ударних беспилотних летелица средње и тешке класе
______________________________________________________
РУСКИ министар одбране - генерал армије Сергеј Шојгу – о могућностима говорио је о најновије хиперсоничне крстареће ракете "Циркон" цитирајући фразу из филма совјетског режисера Григорија Кохана.
„Хајде да то кажем овако: тачност коју смо потврдили тест-гађањима по морским циљевима – никоме не оставља никакве шансе. Као ни „Кинжал“. То јест, сада имамо комплетан арсенал. Можемо да ударимо са мора, можемо из ваздуха. Као у оном филму: можемо да креснемо шибицом, можемо да посолимо, можемо да трујемо комарце“.
У интервјуу за лист Аргументи и Факти, Шојгу је појаснио да пројектили „Циркон“ имају добар домет, а да су тестирања била успешна.
„Цирконе“, који су до 9 пута бржи од звука и имају домет преко 500 километара, носиће и бродови и атомске подморнице.
Шојгу је открио да ће руска ратна морнарица 2021. добити четири нове подморнице (три атомске и једну дизел-електричну) и шест борбених бродова.
Према његовим речима, Ракетне стратешке снага РФ добиће 15 нових интерконтиненталних балистичких ракера, па ће удео најмодернијег наоружања у њима достићи 86 одсто.
Оружане снаге Русије почеће ове године да добијају и серијске вишенаменске ловце пете генерације Су-57, усавршене обалске ракетне системе Бастион, модернизоване тенкове Армата и Т-90М, плус -18 извиђачких и ударних беспилотних летелица средње и тешке класе.
Мајкл Грифин, амерички подсекретар за одбрану за истраживање и развој, признао је да Сједињене Државе тренутно „немају системе који би могли у довољној мери да представљају претњу за Кину и Русију“. Осим тога: да САД немају потребну заштиту од руског оружја.
„Мој деда је знао да не треба да
лови више од једног зеца“
ЧОВЕЧАНСТВО се корацима од седам миља – упозорио је Сергеј Шојгу – приближава властитој погибији. Због претеране и нертазумне потрошње.
Нагласио је да зато сања дан када ће на планети престати сулуда потрошачка трка:
„Ако уловиш једног зеца бићеш сит. Али, ако уловиш десет - потребан ти замрзивач, а њему је потребна струја. За њу је потребно неко гориво. То све враћа на основно питање: шта ће ти десет зечева?“
Шојгу је навео пример разумног односа према природи и ресурсима:
„Мој деда је био ловац. Ишао је у тајгу и никад није одстрелио више од једне дивљачи. Знао је да му не треба више меса, а да ће – ако лови превише – следеће године у тајги бити мање дивљачи. То је правило које је створио живот, а не бирократија“.