Руска авијација се у Сирији показала фантастично убојитом – Американци у шоку

НАВРШИЛЕ СЕ ТАЧНО ДВЕ ГОДИНЕ ОТКАКО СЕ ВОЈНИ КОНТИГЕНТ РФ УМЕШАО У БЛИСКОИСТОЧНИ РАТ

Национални центар одбране у Москви

  • Руски авиони извели су у небу изнад Сирије преко 28.000 борбених летова и за то време нанели око 99.000 удара. Без иједног борбеног губитка или озбиљног квара. Јер, сви губици, ако се изузму два-три хеликоптера, били су нератни
  • Америчка коалиција је у Авганистану за девет година ратовања изгубила 207 авиона и 324 хеликоптера
  • Бивши командант руске ратне авијације Владимир МИХАЈЛОВ: „Сирија је потврдила да су наши авиони поуздани, а наши пилоти беспрекорно припремљени. Американци су били шокирани када су сазнали колико су наши авиони и пилоти имали у Сирији борбених летова. Они то напросто не могу да схвате”
  • Московски војни експерт Виктор МУРАХОВСКИ: „У нашем Националном центру за управљање одбраном постоји оперативна група која онлајн комуницира са командом целог војног контигента у Сирији и са командом авио-групе док непосредно руководи ситуацијом на бојном пољу. Та оперативна група са дронова и сателита добија све податке о тренутној ситуацији у Сирији и над Сиријом. То је гигантски систем управљања јединицама апсолутно новог типа какав ни СССР ни Русија никада нису имали”

           НАВРШИЛЕ су се тачно две године откако је руски војни контигент ушао у Сирију.

          У главној улози је била руска војна авијација. Она се показала фантастично убојитом.

          Како је то – и захваљујући чему – било достигнуто?

          Руски авиони извели су у небу изнад Сирије преко 28.000 борбених летова и за то време нанели око 99.000 удара по бојовницима терористичких групација.

          За те протекле три године губици су били: три авиона (Су-24 који је оборила Турска, плус – Су-33 и Миг-29К, које је на себи носила крстарила „Адмирал Кузњецов”, и пет хеликоптера.

          Посебно је значајно што су све то тзв. нератни губици. Сиријски терористи су једино успели да оборе неке од поменутих пет хеликоптера.

          Поређења ради, америчка коалиција је у Авганистану за девет година ратовања извела нешто мање од милион борбених летова, а за то време је изгубила 207 авиона и 324 хеликоптера.

          Ово значи да је америчка коалиција у Авганистану на сваких сто хиљада летова губила 10 авиона и 30 хеликоптера.

          Поређења ради: СССР је у првим годинама Другог светског рата око 60 одсто авиона изгубио услед хаварија и катастрофа, а под немачким ударима.

          Ваздушно-космичке снаге РФ су у Сирији досад користиле: фронтовске бомбардере Су-24М, вишенаменске ловце-бомбардере Су-34, далеколетне бомбардере Ту-22М3, стратешке бомбардере Ту-95, Ту-160, јуришне Су-25, вишенаменске ловце Су-27СМ, Су-30СМ и Су-35С, ловце-пресретаче МиГ-31, хеликоптере Ми-8, Ми-24, Ми-28Н и Ка-52, летеће радаре А-50, извиђачки авион Ту-214Р и авион за радиоелектронску борбу и извиђање Ил-20М1.

          Према подацима руског Генералштаба, број авиона РФ у Сирији никада није био већи од 35, а то је за Русију – један авио-пук.

          Сва та летећа ратна техника за две године није имала ни један једини озбиљан квар нити катастофу!

          Фронтовска авијација није имала – ако се изузме познати турски удар с леђа – никакве губитке.

          Московски војни експерт Виктор Мураховски зато наглашава: „То су, без икаквог претеривања, фантастични резултати. Наши пилоти за две године ратовања у Сирији нису направили ни једну озбиљну грешку”.

           Све је ово утолико фантастичније ако се има у виду да је Москва 90-их година расформираладесетине својих чувених авио-пукова и дивизија, запустила многе војне аеродроме и отпустила хиљаде војних пилота. Да је чак и авио-академије затварала, а преостале јединице нсу годинама добијале нове авионе и хеликоптере.

          У Сирији Русија користи или нове авионе или летелице које су претходно прошле темељну модернизацију.

Руски ловац узлеће из авио-базе Хмејмим

          Бивши командант руске ратне авијације – Владимир Михајлов- додатно указује:

          „Сирија је потврдила да су наши авиони поуздани, а наши пилоти беспрекорно припремљени. Американци су били шокирани када су сазнали колико су наши авиони и пилоти имали у Сирији борбених летова. Они то напросто не могу да схвате”.

          Мураховски открива још нешто веома важно:

          „У Националном центру за управљање одбраном постоји оперативна група која онлајн комуницира са командом целог војног контигента у Сирији и са командом авио-групе док непосредно руководи ситуацијом на бојном пољу. Та оперативна група са дронова и сателита добија све податке о тренутној ситуацији у Сирији и над Сиријом. То је гигантски систем управљања јединицама апсолутно новог типа какав ни СССР ни Русија никада нису имали”.

           Национални центар Русије за управљање одбраном по компјутерској моћи и ресурсима три до четири пута надмашује могућности Пентагона, а по обиму архивираних података и информација чак 19,6 пута – изјавио је раније министар одбране РФ генерал армије Сергеј Шојгу.

         Додао је да је брзина обраде информација и података равна „обради 50 целокупних садржаја свега што се налази у Лењиновој библиотеци у секунди”. А Лењинова библиотека је за Русију исто што и Народна библиотека за Србију. Само много већа...

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари