Руте: Ако Си одлучи да нападне Тајван, позваће Путина и затражити да нападне НАТО
- 12:47 06.07.2025.
- 0 коментара
- Штампај
ДА ИМА ВИШЕ ПАМЕТИ ОД ОВОГА – НЕ БИ БИО ГЕНЕРАЛНИ СЕКРЕТАР ЗАПАДНЕ ВОЈНЕ АЛИЈАНСЕ
* Признао у интервјуу The New York Times: „Русија се опоравља брзином и темпом који је неупоредив у модерној историји. Сада производи три пута више муниције за три месеца него што цео НАТО произведе за годину дана“
* La Stampa: „Украјина се нашла у најжалоснијем положају. Перверзна комбинација војног притиска Москве, стратешке незаинтересованости Вашингтона и недовољног потенцијала европске помоћи надвила се над Кијевом. За Украјину је ово најтежи тренутак у три и по године рата“
__________________________________________________________
АKO кинески лидер Си Ђинпинг одлучи да нападне Тајван, прво ће позвати руског председника Владимира Путина, тврди генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
У интервјуу The New York Times, на ту тему је додао:
„Постоји све већа свест о томе и немојмо бити наивни у вези с тим. Ако Си Ђинпинг нападне Тајван, прво ће позвати Владимира Путина у Москви и рећи му: 'Хеј, урадићу ово, а ти треба да их одвучеш у Европи нападом на територију НАТО-а'“.
Оволико памети је довољно да се буде кључни политички оперативац западне војне алијансе! Више од овога би само – сметало.
Руте је, иначе, у истом интервјуу поновио сопствену процену:
„Русија се опоравља брзином и темпом који је неупоредив у модерној историји. Сада производи три пута више муниције за три месеца него што цео НАТО произведе за годину дана“.
Путин је раније изјаве о могућем руском нападу на земље НАТО-а назвао бесмислицама и лупетањима.
Напоменуо је да Русија и Кина координишу своје акције на међународној сцени, али да не праве проблеме никоме.
У овом контексту је индикативно да је утицајни италијански лист La Stampa – поводом разговора између Путина и његовог америчког колеге Доналда Трампа – оценио да њих двојица настоје да комуницирају и сарађују директно - без учешћа Европе:
„Директна линија Вашингтон-Москва има за циљ да се Европљани одсеку од учешћа у преговорима о Украјини“.
La Stampa сумира: „Украјина се нашла у најжалоснијем положају. Перверзна комбинација војног притиска Москве, стратешке незаинтересованости Вашингтона и недовољног потенцијала европске помоћи надвила се над Кијевом. За Украјину је ово најтежи тренутак у три и по године рата“.