Хегсет: САД се окрећу Пацифику, а обуздавање Русије нека преузме европски део НАТО
- 19:15 10.06.2025.
- 0 коментара
- Штампај
КОНГРЕСУ САД РЕКАО: ТО ЈЕ ТРЕБАЛО ДАВНО УЧИНИТИ, ТО БИ БИЛО ФЕР ПРЕМА АМЕРИКАНЦИМА
Пит Хегсет
* Пит ХЕГСЕТ на саслушању у доњем дому Конгреса САД: Наши савезници у НАТО имају економску снагу довољну за обуздавање Русије, а наши сопствени ресурси су све исцрпљенији. Како окрећемо свој фокус ка Пацифику, очекујемо да наши савезници у НАТО-у усмере више ресурса у одбрану како би изградили моћни штит
_________________________________________________________________
AМЕРИЧКИ савезници у НАТО-у требало би да преузму одговорност за обуздавање Русије док Вашингтон преусмерава свој фокус на Пацифик, изјавио је Пит Хегсет.
Министар одбране САД ову значајну промену у политици Сједињених Држава образложио је овако:
„Наша стратегија се заснива на здравом разуму. Наши савезници у НАТО имају економску снагу довољну за обуздавање Русије, а наши сопствени ресурси су све исцрпљенији. Како окрећемо свој фокус ка Пацифику, очекујемо да наши савезници у НАТО-у усмере више ресурса у одбрану како би изградили моћни штит обуздавања (Русије) у Европи“.
Шеф Пентагона овако је нааступио на саслушању у Представничком дому.
Додатно је прецизирао да амерички савезници у НАТО треба да преузму примарну одговорност за конвенционалну одбрану у Европи.
- То је давно требало учинити. То би било фер према америчким пореским обвезницима“ – нагласио је Хегсет.