Украјинци према Русији испалили прво 47, а потом још 32 мине

ГАЂАЛИ МИНОБАЦАЧИМА ЧАК И ИСЛЕДНИЧКУ ГРУПУ ИСТРАЖНОГ КОМИТЕТА РУСИЈЕ

Владимир Маркин

        МОСКВА је данас саопштила да је око 80 минобацачких мина, које су испалиле украјинске снаге, пало на територију Ростовске области која се граничи са источним делом Украјине.

         „Око 80 минобацачких граната испаљено је из Украјине“, изјавио је представник Федералне службе безбедности за Ростовску област Василиј Малајев.

        Због тога су руски граничари евакуисани данас у 13.50 часова по московском времену са граничног прелаза „Кјубишево“.

        На тај прелаз је пало неколико граната пало из пограничне украјинске зоне, изјавио је портпарол Одсека за пограничну службу југа Русије Рајан Фаркушин.

        Према његовим речима, у 14.25 часова по московском времену отворена је и интензивна ватра из лаког оружја и артиљерије са суседног граничног прелаза на украјинској страни „Мариновка“. Повређених није било, навео је Фаркушин.

        Украјинци су минобацачима гађали и иследничку групу Истражног комитета Русије - такође у Ростовској области.

        Портпарол ИК Русије, Владимир Маркин, објавио је да је у првом налету испаљено укупно 47 мина калибра 82 мм, а у другом - још 32.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари

ЗОРАН's picture
Anonymous (није потврђен)

  • +0
Voting is closed.

К. В.'s picture
Anonymous (није потврђен)

  • +0
Voting is closed.

Владо Бања Лука's picture
Anonymous (није потврђен)

  • +0
Voting is closed.

Srdjan's picture
Anonymous (није потврђен)

  • +0
Voting is closed.

Мирослав Ђукић's picture
Anonymous (није потврђен)

  • +0
Voting is closed.

Додај коментар