Руски министар културе упозорио да децу треба „више оптеретити“ - за њихово добро

ТРАЖИ И ДА ДЕЦА У ШКОЛАМА ОСТАЈУ ДО 19 САТИ - НА ВАННАСТАВНИМ АКТИВНОСТИМА

       СРБИЈА  је од 5. октобра протекторат или полуколонија Запада. Зато је свих протеклих 15 година имала и министре културе и просвете који су - овако или онако - радили на снижавању културног и образовног нивоа. И на сваљивању комплетне бриге о деци на родитеље.

        Русија је последњих година на узлазној линији своје ресуверенизације. Зато је њен министар културе, Владимир Медински, могао да предложи да се образовни систем у земљи уреди тако да деца (из прве смене) могу да у школама остају до 19 сати.

        Наравно, не на редовним и класичним часовима, већ на допунским (према интересовањима), да буду укључена у рад кружока и спортских секција.

        Медински је са овом иницијативом иступио приликом отварања првог Музичког кадетског корпуса при Московском државном институту кутуре. При том је нагласио да ће тако бити организовано функционисање тог кадетског корпуса:

        „Институт својим ученицима нуди стадион и савремену спортску салу, јахање, пливање, бављење шахом и обуку у различитим уметничким секцијама. Најважније је да деца после наставе не буду препуштена себи и улици, а многа јесу - бар до повратка родитеља са посла. Држава треба да учествује у организовању времена које деца проводе по завршетку часова“.

        Наравно, и у Русији многе школе раде у две смене, а неке за „продужену наставу“ траже толико да многе породице то не могу да плате.

        Медински, упркос томе, нема намеру да одустане. Чак је изговорио нешто што није ништа мање важно:

        „Данас је на деци, да тако кажем, премало оптерећење. Премало! А то је на штету деце, пре свега. Говорим ово и као родитељ. Мој син је управо кренуо у пети разред. Уверен сам да би идеално било да настава почиње у пола 9, а да деца у школама имају чиме да се баве, односно да у школама остају - до 19 сати. Да имају чиме да се баве и да буду под присмотром“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари