ПУТИН: Морамо правити боље бродове од западних конкурената

ЗАТРАЖИО ДА БУДУ КОНКУРЕНТНИ И ПО ЦЕНИ, И ПО БРЗИНИ ИЗГРАДЊЕ И КВАЛИТЕТУ ПОПРАВКЕ

  • Руски лидер затражио да и на пацифичкој обали земље буде створено велико и модерно бродоградилиште

         ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин одржао је у Владивостоку састанак о проблемима развоја националне бродоградње.

         По његовим речима, производи руских бродоградилишних компанија треба да буду конкурентни са западним по цени и квалитету.

         „Наше бродоградилишне компаније треба да понуде истински квалитетан производ. Бољи него што предлажу њихови западни конкуренти, бољи од западних производа по цени, брзини изградње и квалитету поправке бродова” — рекао је он на састанку.

         Путин је додао да треба користити искуство и достигнућа руских бродоградилишних компанија у производњи бушаћих платформи, бродова за геолошка истраживања и снабдевање, бродова ледене класе.

         „Те конкурентске предности треба претворити у реалне, економски ефикасне пројекте” — рекао је шеф руске државе.

         Председник Русије је истакао да производња савремених, конкурентних пловила има велики значај за земљу.

         То није само показатељ технолошког, производног и кадровског потенцијала бродоградилишне индустрије. Већ и озбиљан подстицај за раст повезаних привредних грана и добављача у области машиноградње и металургије и сектора примењене науке” — нагласио је Путин.

         Бродоградња на Далеком истоку Русије, по његовим речима, треба да буде велики производни центар, који ће производити и одржавати пловила различите класе — пре свега за наше унутрашње тржиште.

         „Таква потражња нашег домаћег купца постоји. А то значи да ће бити потребни нови бродоградилишни капацитети” — сматра председник Русије.

         Он је казао да руски произвођачи у случају потребе могу да улазе у алијансе са светским произвођачима.

         „Тамо где је то неопходно, треба користити страно искуство — рекао је Путин. — Треба улазити у технолошке алијансе са водећим светским произвођачима”.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари