НАРИШКИН: Рат између Русије и Украјине трајао би највише - четири дана

„РАТ У ДОНБАСУ ТРАЈЕ ДВЕ ГОДИНЕ - ЗАР ОНДА НИЈЕ ЈАСНО С КИМ УКРАЈИНА ТАМО РАТУЈЕ?“

Сергеј Наришкин

  • Председник Државне Думе Сергеј Наришкин нагласио је да Москва - „упркос свему“ - Немачку сматра својим „поузданим партнером“. Притом је подвукао: „Једним од водећих и главних, како у европским тако и светским пословима“

        ЕВЕНТУАЛНИ рат између Русије и Украјине потрајао би највише четири дана и завршио би се поразом Украјине - изјавио је председник Државне Думе Сергеј Наришкин.

        Притом је своју процену прецизирао, рекавши: „Уколико би Русија, из било којих разлога, била принуђена да ратује са земљом упоредивом по потенцијалу са Украјином, односно да одбија њену агресију, надам с да је свима јсно колико би тај конфликт потрајао. Два или три, максимум четири дана. Надам се и да сви схватају какав би био резултат тог конфликта“.

        Наришкин је овоме, нимало случајно, додао: „А оно што се догађа у Донбасу - траје, ево, већ две године. Ето и одговора на питање: с ким (у Донбасу) ратује режим у Кијеву“.

        Наришкин је изјавио и да Москва - „упркос свему“ - Немачку сматра својим „поузданим партнером“. Још је подвукао: „Једним од водећих и главних, како у европским тако и светским пословима“.

        Изговорио је ово отварајући руско-немачки семинар „Нове основе дијалога и заједнички смислови политичког лексикона“. Посебно је нагласио:

        „Видимо да наши немачки партнери почињу да се крећу у сусрет Русији“.

        Потом је оценио да ширење NATO на исток угрожава безбедност целог европског континента, додавши:

        „Све више експерата сматра да Европа постаје све небезбеднија како се NATO шири на исток. Режим контроле над наоружање у Европи тиме је суштински ослабљен“.

        Наришкин је у наставку указао да администрација САД и цео низ функционера ЕУ настављају да распаљују антируску хистерију:

        „Како да се при оваквом стању ствари не појаве подозрења да иза свега стоји намера да се прикрију друге, реалне претње европској безбедности“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари