МУХИН: Американци стварају дигиталну инфраструктуру за државни преврат у Русији

ЗА СТАРТ ПРОЈЕКТА 15 МИЛИОНА ДОЛАРА

- СВЕ ВЕЋ ИСПРОБАНО И ВИЂЕНО У ЕГИПТУ, ЛИБИЈИ...

Алексеј Мухин

  • Директор Центра за политичке информације Алексеј МУХИН: У Украјини су формиране „информативне снаге“ које су очигледно прототип онога што САД желе да направе од радија „Слободе“, али за сада то не функционише како треба. Русија се много боље држи на информативном бојишту него што се то свиђа Стејт департменту

        ВЛАСТИ САД намеравају да формирају одсек за дигиталне медије у седишту радија „Слобода“/„Слободна Европа“ у Чешкој, објавио је утицајни московски дневни лист „Известија“.

        Сарадници новог одсека ће на руским друштвеним мрежама ширити, како они сматрају, „исправне“ информације. Само за годину дана за те потребе ће бити потрошено више од 15 милиона долара.

        „Раније се сматрало да Русија традиционално губи информативни рат. О томе се са задовољством говорило у последњих 10 година. Међутим, догађаји који су уследили су показали да није све тако једноставно. Русија се прилично успешно бори против САД помоћу својих „информационих снага“ и суштински се много боље сналази у информационом простору него што би то желеле наше „колеге“ из Стејт департмента“ - изјавио је у програму радија Sputnik генерални директор Центра за политичке информације Алексеј Мухин.  

        По његовом мишљењу, управо зато се у САД у последњих шест месеци активно говори о томе да Русију треба „поставити на место „ и тако преокренути ситуацију.

        „Недавно је Кери (државни секретар САД Џон Кери) најавио повећање финансијских средстава од стране државе за поједине медијске структуре. У Украјини су формиране „информативне снаге“ које су очигледно прототип онога што желе да направе од радија „Слободе“, али за сада то не функционише како треба“ - сматра Мухин.

        По његовим речима, Русија успешно износи свој став о различитим процесима који се одвијају у свету.

        „Наше предности су: то што смо створили прилично интересантне медијске структуре: RT, „Русија данас“, Sputnik, што су се на друштвеним мрежама позиционирале личности које се прилично ефикасно супротстављају покушајима да се дестабилизује ситуација, да се покрену различите информативне кампање“ - казао је Мухин.

        САД су као главну циљну групу у својим информативним ратовима изабрале кориснике друштвених мрежа. Мухин објашњава зашто.

        „На друштвеним мрежама се информације шире муњевитом брзином, друштвене мреже су традиционално главна полазна тачка за организовање масовних нереда. Такве покушаје смо видели у Египту, Либији итд. Мислим да се сада ради о стварању озбиљних медијских пројеката који се у будућности могу користити не као структуре за вођење дуготрајне борбе, већ као могућност брзог организовања масовних нереда и државног преврата. Ради се о озбиљним стварима“ - сматра Алексеј Мухин.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари