Серија авио-космичких достигнућа Русије: „Ангара-5А“, Ил-114-300, МС-21 са руским моторима...

ВОЈНИ ВРХ ПОКАЗАО СМЕШТАЊЕ СУПЕРРАКЕТЕ „АВАНГАРД“ У ЛАНСИРНИ СИЛОС

* Супертешка ракета „Ангара-А5В“ - са трећим степеном чији мотор ће покретати течни водоник – треба да буде важна карика у руским мисијама према Месецу и у програму експанзије у Сунчевом систему

* Руски мотори за МС-21 сматрају се технолошки веома модерним и перспективним. Незнатно више троше горива од британских и америчких конкурената, али зато имају низ других предности

_____________________________________________________________

       РУСКА космичка наука и индустрија представиле су `скицу` националне космичке станице која ће моћи да функционише „бесконачно“.

       Истовремено су успешно тестирале тешку ракету «Ангара-А5» које ће за Министарство одбране РФ почети серијски да производи од почетка 2022-ге

       Супертешка верзија - „Ангара-А5В“ са трећим степеном чији мотор ће покретати течни водоник – треба да буде важна карика у руским мисијама према Месецу и у програму експанзије у Сунчевом систему.

       Прва „Ангара“ ће полетети са новог руског космодрома „Восточни“ и треба да понесе свемирску летелицу „Орао“. Први и други пут без људске посаде, а 2025-те – са посадом.

        „Ангара“ ће бити ослонац прве фазе руског лунарног програма, а имаће важну улогу и у довожењу делова „Месечевог модула“ са Земље који ће бити монтирани у свемиру.

       Ангара-А5 ће моћи да на орбиту изнесе 24 тоне терета, а Ангара-А5В чак 38 тона.

       Крај 2020-те донео је значајне успехе и руској авио-индустрији. Нарочито цивилној.

       Цивилни путнички авион МС-21 извео је први тест-лет са домаћим моторима ПД-14, а исти испит је положио Ил-114-300, који ће превозити путнике и терете на руским унутрашњим линијама.

       До 2030-те Русија планира да произведе најмање сто Ил-114-300.

       Руски мотори за МС-21 сматрају се технолошки веома модерним и перспективним. Незнатно више троше горива од британских и америчких конкурената, али зато имају низ других предности.

       Свему овоме треба придодати и да је Министарства одбране Руске Федерације управо објавило видео-снимак смаштања интерконтиненталне балистичке ракете "Авангард", која развија брзину од 27 маха, у лансирну шахту у Оренбуршкој области.

       „Авангард" располаже хиперсоничним блоком који је неухватљив за све ПРО системе. Између осталог и зато што лети на граници са стратосфером и одатле се устремљује на циљ.

       „Авангард“ је тренутно најбржи објекат на Земљи.

      

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари