Руски министар индустрије и трговине Мантуров захвалио се Стаљину на „индустријској политици“
ДВЕ НОВЕ ПОХВАЛЕ НА РАЧУН СОВЈЕТСКОГ ЛИДЕРА – ЈЕДНА СА САСВИМ НЕОЧЕКИВАНЕ СТРАНЕ
Чељабински тракторски завод (изграђен
1930.), у рату производио тенкове
* Денис МАНТУРОВ (након што су га подсетили да се 21. децембра навршило 140 година од Стаљиновог рођења): „Важан датум. Стаљин је био велики политичар и државник. Током његове владавине много је урађено на развоју индустрије“
* Економсита и функционер Државне Думе Михаил ДЕЉАГИН: „Стаљин заслужује захвалност свих нас јер је створио неку врсту кентаура – комбинацију тржишне економије са планском и директивном. Морамо, заправо, бити захвални Стаљину на стварању суперефикасног модела економије. На вртоглавом економском расту, на веома озбиљом порасту благостања основне масе народа, упркос монструозном рату и потресима“
______________________________________________________
У РУСИЈИ су се чуле две нове похвале на Стаљинов рачун. Једна са потпуно неочекиване стране.
Руски министар индустрије и трговине Денис Мантуров јавно се захвалио „на развоју индустрије у СССР“.
Гласа на изборима 1937.
Након што га је посланик-комуниста Вјачеслав Мархајев подсетио да су се 21. децембра навршиле 142 године од Стаљиновог рођења, Мантуров је додатно рекао:
„Данас је важан датум. Стаљин је био велики политичар и државник. Током његове владавине много је урађено на развоју индустрије“.
Денис Мантуров
У овај `разговор` се укључио и познати московски економиста и посланик у Државној Думи Михаил Дељагин. Рекавши:
„Стаљин заслужује захвалност свих нас јер је створио неку врсту кентаура – комбинацију тржишне економије са планском и директивном. Морамо, заправо, бити захвални Стаљину на стварању суперефикасног модела економије. На вртоглавом економском расту, на веома озбиљом порасту благостања основне масе народа, упркос монструозном рату и потресима“.
Михаил Дељагин
Дељагин је заменик председника одбора Државне Думе за економску политику, а посланик партије Праведна Русија – За правду.
О Стаљиновим достигнућима и заслугама још је рекао:
„Показало се да је Стаљинов кентаур био хармонична комбинација коју је потом уништио Никита Хрушчов. Стаљину треба да будемо захвални што је силу новца ставио у службу стварања и направио систем за веома хармоничним спојем материјалних и моралних подстицаја. Треба, на крају, да му будемо захвални и на томе што живимо“.
Заробљене немачке ратне заставе на паради на
Црвеном тргу - пред "Стаљиновим ногама"
Дељагин је закључио: „Технoсфера у којој живимо углавном је створена или под Стаљином, или према плановима који су направљени у његово време и делимично под његовим вођством. А што се тиче политике коју као министар води Мантуров, таква је да његове похвале пре штете него што су повољне по онога кога похвали“.