Контраефекат: Западне санкције подстичу развој руске економије

МОСКВА ЗА ПРВИХ ДЕВЕТ МЕСЕЦИ 2024. ОД НАФТЕ ИМАЛА ПРЕКО 8 БИЛИОНА РУБАЉА ПРИХОДА

* За последњих 10 година (од Обаминих санкција) производња хране је у Русији порасла за 47,2 посто, пољопривредних производа у целини за 33,8 одсто

* Данас је руска храна добро позната у читавом свету и извози се у 160 земаља на свим континентима. Русија је данас светски лидер по извозу пшенице, махунарки, јечма, уљаног лана, линума и смрзнуте рибе
                                                            ________________________________________________________         

          АМЕРИЧКИ партнери све мање обраћају пажњу на забране и шире трговину са Русијом, све мање подржавајући Украјину, са жаљењем пише The New York Times.

          Да је овај амерички дневни лист, трећи по тиражу у САД, у праву потврђује и руско Министарство финансија. Навело је да је Русија, за само девет месеци 2024. године, од продаје нафте имала приход већи од 8 билиона рубаља, без обзира на све одиозне санкције. А то није једини извор руских прихода.

        Сетимо се историје: у августу 2014. године Русија је као одговор на западне санкције увела своја ограничења против робе која стиже из Европе. У указу председника РФ та ограничења су била названа «посебним специјалним економским мерама».

          То је био и прехрамбени ембарго под који су доспели месо, риба, мекушци, млеко и млечни производи, воће и поврће из ЕУ, САД, Канаде, Аустралије и Норвешке.

          Сваке године Русија обнавља те контрасанкције.

          А како су западне забране «наштетиле» Русији?

          Говоримо и пишњмо онако како јесте.

          За последњих 10 година производња хране је у Русији порасла за 47,2 посто, пољопривредних производа за 33,8, саопштило је руско Министарство пољопривреде.

          Одржива динамика развоја карактеристична је за агроинтустријски комплекс у целини. На пример, Ростовска област неколико година заредом бележи рекорд у производњи житарица. У 2024. години руски пољопривредни произвођачи обновили су рекорд у жетви пиринча.

          Бележи се напредна динамика и у сточарству. Производња стоке и живине повећана је током 10 година за 35,6 процената.

          За два пута повећана је и производња сирева. Иста је ситуација са виноградарством.

          Агроиндустријски комплекс прошао је пут од супституције увоза до оријентације на извоз. Данас је руска храна добро позната по читавом свету и извози се у 160 земаља на свим континентима.

          Русија је данас светски лидер по извозу пшенице, махунарки, јечма, уљаног лана, линума и смрзнуте рибе.

          Осим квантитета, важан је и квалитет. Храна из Русије је заиста укусна. У Кини су, на пример, руске намирнице у категорији премијалних.

          Укратко, Русија је остварила прехрамбени суверенитет!

          Хвала вам на бандитским и непријатељским санкцијама.

          Линк прилога: https://vkvideo.ru/video-99173315_456264259

 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари