Трамп: Да су Кинези дочекали мене као Обаму – ушао бих у авион и наредио повратак у Вашингтон

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ:КИНEСКИ ПРОТОКОЛ И ОБАМИНО ОКРУЖЕЊЕ СУ СЕ КОШКАЛИ И У РЕЗИДЕНЦИЈИ

  • У изборном наступу у Охају упозорио да Систем федералних резерви (који игра улогу централне банке САД) неће моћи да још дуго држи ниску референтну каматну стопу иако то чини да би спасио Сједињене Државе економске рецесије: „Обара се референтна стопа да не би падало све остало, али то у САД прави лажну економију. Референтна стопа ће кад-тад морати да буде промењена“

          ПРОХЛАДНИ пријем на који је Барак Обама наишао у граду Хангџоу, у којем је одржан самит G20, сведочи о потпуном одсуству уважавања власти кине према председнику Сјеињених Држава – оценио је Доналд Трамп.

          Кандидат Републиканске партије за председника САД рекао је ово за време сусрета са синдикалним лидерима у Кливледну, у држави Охајо. Притом је био категоричан:

          „Да су Кинези мени на аеродрому приредили пријем као Обами – одмах бих се окренуо, ушао у авион и вратио у Вашингтон. Да, да су са мном тако пустпили, наредио бих да се затворе врата авиона и покупио бих се из те земље“.

          Обама је, напротив, оценио да „аеродромску епизоду“ не треба прецењивати.

          Упркос томе што Кинези нису дозволили ни Сјузан Рајс да на изласку из авиона дочека, а ни „председничком пулу“ америчких новинара да му се приближе.

           Члан тог пула – новинар The Washington Post Вилијам Вен – открио је, иначе, да се кошкање између кинеског протокола и Обаминих помоћника и пратилаца наставило и у резиденцији у коју је амерички лидер био смештен.

          У њој је дошло и до Обаминог сусрета са Си Ђинпингом, а амерички медији тврде да ј Обамино окружење имало „озбиљне спорове“ са агентима кинеске службе безбедности који су се налазили „у објекту“.

          Наводно замало није дошло и до физичког обрачуна између „кинеског обезбеђења“ и Кинеза који су били задужени да помажу америчкој делегацији.

          Трамп је – у истом наступу у Охају – упозорио да Систем федералних резерви (који игра улогу централне банке САД) неће моћи да још дуго држи ниску референтну каматну стопу иако то чини да би спасио Сједињене Државе економске рецесије.

          Агенција Reuters пренела је и ове његове речи:

          „Обара се референтна стопа да не би падало све остало, али то у САД прави лажну економију. Референтна стопа ће кад-тад морати да буде промењена“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари