Седамнаест бивших сарадника FBI, NSA и CIA: Тајне Демократске партије нису украли руски хакери

У ПИСМУ ДОНАЛДУ ТРАМПУ ТВРДЕ ДА СЕ РАДИЛО О ДВЕ КРАЂЕ И ДА СУ ОБЕ ИЗВРШЕНЕ У ОФИСИМА ДП САД  

  • Навели да је њихова истрага показала да су информације са компјутера Демократске партије САД копиране на спољни USB и то брзином од  22,6 Мб/с, што је знатно изнад могућности Интернета за  било чији „дистанциони упад“.Подвукли су да то значи да није било никакве и ничије хакерске крађе „демократских фајова“ јер је она извршена без коришћења Интернета!
  • У писму шефу државе указали су и да је њихова истрага показала да се радило о две крађе. Односно: да су прво били `скинути` подаци који су потом завршили на сајту WikiLeaks, а да је до друге крађе дошло 5. јула 2016-те, након што се сазнало за прву. Тврде такође да су фајлови који су били украдени у другом налету били подвргнути компјутерској обради. И то са намером да се фалсификовањем обезбеде докази да иза крађе стоје „свемогући руски хакери“

Пише: Григориј БАРСУКОВ

          ОВИХ дана се на сајту америчке невладине организације Центар грађанских иницијатива (www.CCISF.org) појавио линк који води на сензационално писмо које је потписало 17 бивших сарадника FBI, NSA, CIA и других специјалних служби САД.

          Потписници су се тим писмом обратили Доналду Трампу, а њиме шефу државе предочавају доказе да је хистерија поводом упада „руских хакера“ у сервере Демократске партије САД лишена било каквог реалног основа.

          (https://consortiumnews.com/2017/07/24/intel-vets-challenge-russia-hack-e...).

          Навели су да је њихова истрага показала да су информације са компјутера Демократске партије копиране на спољни USB и то брзином од  22,6 Мб/с, што је знатно изнад могућности Интернета за  било чији „дистанциони упад“.

          Подвукли су да то значи да није било никакве и ничије хакерске крађе „демократских фајова“ јер је она извршена без коришћења Интернета!

          Другим речим: крадљивац је био у прилици да се непосредно послужи компјутером-сервером Демократске партије САД, у одговарајућем њеном офису.

          Ово значи само једно: крађу је извео неко од демократа ко је имао доступ партијским тајнама.

          Потписници су указали и да је њихова истрага показала да се радило о две крађе. Односно: да су прво били `скинути` подаци који су потом завршили на сајту WikiLeaks, а да је до друге крађе дошло 5. јула 2016-те, након што се сазнало за прву.

          Тврде такође да су фајлови који су били украдени у другом налету били подвргнути компјутерској обради. И то са намером да се фалсификовањем обезбеде докази да иза крађе стоје „свемогући руски хакери“.

          Потписници писма посебно наводе да су се обе крађе, као и обрада фајлова, догодиле у временској зони америчке Источне обале, што – по њиховом мишљењу – такође води закључку да су се оба преступа заиста догодила на територији САД и да није било интернет-упада споља.

          Седамнаесторица посебно истичу да су две крађе извела најмање двојица различитих људи који су највероватније били сарадници у седишту Демократске партије САД.

          Први од њих – како наводе – тежио да дође до доказа да је партијски врх демократа умешан у махнације током унутарпартијске борбе између Хилари Клинтон и Бернија Сандерса.

          Други је – да би смањио негативне последице по имиџ Клинтонове изазване првом крађом – покушао све свали на „руске хакере“.

          Независни аналитичар Скип Фолден, бивши програмски  менаџер IBMза информационе технологије, изучио је резултате 17 експерата и подржао њихове закључке.

          Потврдио их је и бивши технички директор Агенције за националну безбедност Вилијам Бини.

          Исто су потом учинили и неки други бивши сарадници NSA.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари