САД пред својом обојеном револуцијом: против Трампа могу бити организовани „мајдани” у великим градовима
АМЕРИЧКА ПОЛИЦИЈА ШИРОМ ЗЕМЉЕ ПОХАПСИЛА 250 УЧЕСНИКА ДЕМОНСТРАЦИЈА ПРОТИВ ТРАМПА
- Амерички политиколог Ендрју КОРИБКО: „Протестни митинзи по нашим великим градовима, који често прерастају у нереде, нису ништа друго него елементи технологија обојених револуција које су примењиване после избора у Грузији, а потом у Украјини и низу земаља Блиског истока. Организатори протеста желе да ситуацију у земљи толико усијају до Трампове инаугурације (у јануару) да он буде принуђен да примени силу против сопствених грађана”
- Корибко чак упозорава: Демократе, али и неоконзервативци који су имали положаје у државним структурама, чиниће све што је у њиховој моћи да докажу да ће САД под Трамповом влашћу постати „фашистичка диктатура”. Трудиће се да у сваком великом граду САД организују свој „мајдан”. Обама нити ће бити у стању, нити ће хтети да се носи са немирима који могу захватити добар део земље. Чак се нећу изненадити ако Обама – чим напусти Белу кућу – стане на чело покрета против Доналда Трампа
АМЕРИЧКА полиција је широм САД похапсила је више од 250 учесника демонстрација против избора Доналда Трампа за шефа државе.
Највише је похапшено током нереда у Лос Анђелесу – чак 185. Понајвише због блокирања улица, али и разбијања излога и „рата” против полиције.
У Окленду је ухапшено 11 демонстраната, а неколико полицајаца је повређено.
У Портланду (држава Орегон) ухапшено је 26, а у Њујорку 30 учесника протеста и нереда који су уследили.
Протести су током дана избили и у Чикагу, Остину и Берклију.
Амерчки политиколог Ендрју Корибко процењује су протести уследили зато што је добар део државног апарата, заједно са медијима и експертима, становништво САД претходних месеци подвргао можда највећој операцији `испирања мозгова` у историји земље, а са намером да га убеди да би Доналд Трамп био погрешан избор и да ће сигурно изгубити од Хилари Клинтон.
Зато они који су стајали иза Клинтонове – суочени са губитком позиција – имају намеру да свим могућим средствима дискредитују и резултате изборе и самог Трампа.
Ендрју Корибко
Корибко чак упозорава: „Протестни митинзи по нашим великим градовима, који често прерастају у нереде, нису ништа друго него елементи технологија обојених револуција које су примењиване после избора у Грузији, а потом у Украјини и низу земаља Блиског истока. Организатори протеста желе да ситуацију у земљи толико усијају до Трампове инаугурације (у јануару) да он буде принуђен да примени силу против сопствених грађана.”
Корибко посебно указује да се сама Клинтонова, као и њена помоћница Хума Абедин и милијардер Џорџ Сорош, боје да би FBI могао против бивше државне секретарке покренути прави кривични поступак.
Он процењује да је мало вероватно да ће Барак Обама бити у стању да изађе на крај са протестима који ће се највероватније појачавати и ширити.
Корибко је уверен да ће америчке демократе, али и неоконзервативци који су имали положаје у државним структурама, чинити све што је у њиховој моћи да докажу да ће САД под Трамповом влашћу постати „фашистичка диктатура”. Још наглашава:
„Да би у томе успели, трудиће се да у сваком великом граду САД организују свој „мајдан”. Технологија је већ разрађена. Обама нити ће бити у стању, нити ће хтети да се носи са немирима који могу захватити добар део земље. Чак се нећу изненадити ако Обама – чим напусти Белу кућу – стане на чело покрета против Доналда Трампа”.
Корибко процењује да ће Трамп бити принуђен да против учесника „мајдана” користи националну гарду, а да ће организатори увести у игру криминалце, што је такође јена од опруга обојених револуција...