Трамп на границу са Мексиком послао 2.000 припадника Националне гарде, Пентагон шаље стотине војника

КАРАВАН МИГРАНАТА КОЈИ ЈЕ КРЕНУО ИЗ ХОНДУРАСА НЕНАОРУЖАНА ЈЕ ПЕШАДИЈА ДЕМОКРАТА

 

* Бела кућа планира да онемогући све који су у каравану да уђу на територију САД и да затраже азил. Та Доналда Трампа је то део `рата` који на много ширем фронту води са политичким противницима

* Караван се креће преко територије Мексика и не жури јер има задатак да на границу са САД стигне дан или два пре америчких међуизбора за Конгрес САД

__________________________________________________________________________

         АМЕРИЧКИ министар одбране Џејмс Матис изјавио је данас да  Пентагон још разрађује детаље слања неколико стотина војника на јужну америчку границу, док се караван миграната полако креће ка северу Мексика и Сједињеним Државама.

         Пентагон је у петак одобрио захтев Министарства за унутрашњу безбедност да упути неколико стотина војника на америчко-мексичку границу који би помагали агентима граничних патрола.

         Војници ће се, заправо, придружити члановима Националне гарде којих је више од 2.000 већ распоређено на граници.

         У међувремену, према неким извештајима, администрација председника Доналда Трампа разматра нову уредбу којом би се тражиоци азила и имигранти спречили да пређу америчко-мексичку границу.

         Медији се позивају на изјаве неименованих званичника који наводе да власти разматрају низ административних и правних мера заснованих на заштити националне безбедности, како би се мигранти спречили да затраже азил.

         Караван миграната који пешаче ка северу још је стотинама километара далеко од најближе америчке границе.

         A  и не журе јер је америчка дубока држава испланирала да на границу стигну дан или два пред новембарске међуизборе за Конгрес САД.

         Намењена им је улога ненаоружане `пешадије` Демократске партије и њених кандидата за конгресмене и сенаторе.      

         Агенција УН за избеглице позива Вашингтон да дозволи људима који беже од прогона и насиља, укључујући и оне који путују у каравану из земаља Централне Америке, да затраже азил на америчкој територији.

         „Наш став на глобалном нивоу јесте да појединцима који беже од насиља и прогона треба дати приступ територији и заштити која укључује избеглички статус”, изјавио је за Глас Америке портпарол УНХЦР-а Андреј Махечич.

         „Ако људи који беже од прогона и насиља уђу у Мексико, треба да им се пружи приступ мексичком систему азила, а онима који уђу у САД треба да се пружи приступ истом америчком систему”, рекао је Махечич.

         А што у Хондурасу – из којег је караван кренуо – нема ни рата, ни грађанског рата – ником ништа!

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари