Каран: Потпуно смо задовољни безбедношћу Додика и других из врха Српске

КОД БОШЊАКА У СВЕМУ ПОСТОЈИ НЕКА ВРСТА ОПСЕСИЈЕ И – ПАРАНОЈЕ 

 

* Министар унутрашњих послова РС Синиша КАРАН: У оквиру Управе за обезбеђење постоји специјализована јединица задужена за процену угрожености. На основу тих анализа, које се стално ажурирају, одређују се број ангажованих службеника, врста јединица које ће бити укључене, као и обим мера у месту боравка и рада штићених лица

* „Бошњаци који се  противе формирању помоћног састава полиције РС намерно користе терми резервни састав полиције, уместо помоћни, да би направили историјску дистанцу, односно оправдали свој негативни став према нечему што је сасвим нормално у окружењу и свим земљама у окружењу и свету

* Све је више јавних скупова којим присуствује велики број људи попут последњег у Сребреници где их је било око 30.000 за шта је, само за обезбеђење саобраћаја, био потребан активни састав три полицијксе управе. Зар нисмо могли дигнути 100 помоћних полицајаца без оружја само да тамо регулишу саобраћај?

           МИНИСТАР унутрашњих послова Републике Српске Синиша Каран изјавио је да се безбедност штићених личности, укључујући и председника Српске, прати и процењује на дневном нивоу, те да је тренутно стање безбедности - у потпуности задовољавајуће.

           - У оквиру Управе за обезбеђење постоји специјализована јединица задужена за процену угрожености. На основу тих анализа одређују се број ангажованих службеника, врста јединица које ће бити укључене, као и обим мера у месту боравка и рада штићених лица – навео је Каран.

           Истакао је да се те процене редовно ажурирају и да се поступа строго у складу с њима.

           Сличну поруку упутио је и директор Полиције Републике Српске Синиша Кострешевић, који је нагласио да се све мере обезбеђења прилагођавају проценама тренутног степена угрожености.

           - Не постоји потреба за повећањем или смањењем мјера безбедности уколико процене не покажу супротно. Све зависи од специфичности ситуације - места, времена и окружења у којем се штићене личности налазе - поручио је Кострешевић.

           Он је додао да се безбедносни ангажман увек дефинише на основу налаза интерних организационих јединица МУП, које су задужене за процену ризика и примену адекватних мера.

           Каран је изјавио да они који су против формирања помоћног састава полиције желе да спрече капацитете Републике Српске да се бори са елементарним непогодама, да су против безбедности грађана и Српске и БиХ.

           Каран је рекао да Бошњаци који се томе противе намерно користе термин резервни састав полиције, уместо помоћни, да би направили историјску дистанцу, односно оправдали свој негативни став према нечему што је сасвим нормално у окружењу и свим земљама у окружењу и свету.

           Он је напоменуо да ће помоћни састав полиције превасходно бити употребљен за елементарне непогоде.

           - Видели сте да су наши активни полицајци и Жандармеција из Полицијске управе Требиње, као и Управа за ваздухопловство МУП, учествовали у гашењу и да њих није било пожари још не би били угашени - рекао је новинарима у Бањалуци.

           Нагласио је да сви треба да имају помоћни састав полиције и да је то до сада учињено у Српској био би послан у Мостар да гасе пожар, али и било где друго у БиХ.

           - Видите ту врсту солидарности свугде у региону. У Србији гори на све стране, МУП је спасио градова од колапса, а с друге стране, послали су своје јединице да гасе пожаре у Грчкој - навео је Каран.

           Он је рекао да не може да разуме реакције Бошњака, подсетивши да су прошле године, када је Србија помогла у гашењу пожара у Требињу, тај чин представили као агресију на БиХ.

           - То је нека врста опсесије, параноје - оценио је Каран.

           Он је напоменуо да је све више јавних скупова којим присуствује велики број људи попут последњег у Сребреници где их је било око 30.000 за шта је, само за обезбеђење саобраћаја, био потребан активни састав три полицијске управе.

            - Зар нисмо могли дигнути 100 помоћних полицајаца без оружја само да регулишу саобраћај. Толики број активних полицајаца могао је да ради неке друге послове - рекао је Каран.

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари