Друго полувреме за треће место

Кошаркаши Партизана победили у Београду екипу Широког резултатом 86:59

* Вођство гостију од 36:30 у 19. минуту, Партизан је серијом од 21:2 преокренуо и повео 51:38, а онда је до краја утакмице око 3.000 навијача у Пиониру имало прилику да аплаузима награђује лепе потезе црно-белих

БЕОГРАД, (ФоНет) - У првој утакмици 20. кола регионалне Јадранске лиге, кошаркаши Партизана победили су у Београду екипу Широког резултатом 86:59 (20:21, 12:15, 27:9, 27:14) и остали на трећем месту са учинком од 14 победа и шест пораза.

Црно-бели су се у првом полувремену доста мучили у нападу, док су у одбрани играли без потребне енергије и стално су били у заостатку од неколики поена. У првих 20 минута гости из Херцеговине били су веома борбени и лако су кажњавали недовољно ангажовање Партизанових играча.

Партизан је у првом полувремену био бољи у скоку и имао је чак 13 шутева више од противника, али није било праве концентрације, па није постигао ниједену тројку из шест покушаја.

У другом полувремену изгледало је да су на терен изашле две друге екипе. Партизан је у одбрани заиграо изванредно и играчи Широког су се потпуно изгубили. У трећој четвртини имали су чак 13 изгубљених лопти, што је црно-белима омогућило да постигну велики број лаких поена из контранапада.

Вођство гостију од 36:30 у 19. минуту, Партизан је серијом од 21:2 преокренуо и повео 51:38, а онда је до краја утакмице око 3.000 навијача у Пиониру имало прилику да аплаузима награђује лепе потезе црно-белих.

Партизан: Кецман 4, Радуљица 19, Лучић 9, Милосављевић 3, Богдановић 3, Катић 9, Божић, Чакаревић 4, Џејмс 13, Мачван 13, Анђушић 5, Бертанс 4.

Широки: Владовић, Планинић 2, Рамљак, Пилепић 11, Налетић 4, Билиновић 7, Першић 2, Буторац 2, Новак, Сакић 8, Бараћ 8, Колинс 15.