Са лошом одбраном само нерешено

ФУДБАЛСКА ЛИГА ЕВРОПЕ:

ШАМРОК РОВЕРС-ПАРТИЗАН 1:1(0:1)

Фудбалери Партизана одиграли су у Даблину нерешено 1:1 против Шамрок Роверса.

У првих петнаестак минута прве утакмице плеј-офа за Лигу Европе су били предузимљиви и конкретни, таман колико је требало да заслуже водјство против аматерске екипе. Опет је Томић је био стрелац гола(14. минут); црно-бели су се још извесно време трудили, али не довољно да се Шамрок преда . Очигледно задовољни водјством препустили су иницијативу домаћину, очекујући ваљда да ирском шампиону досади карактеристична нападачка игра.

Шамрок је почетком и крајем другог полувремена био знатно боља екипа. Након неколико пропуштених стопостотних шанси црно-белих, по сценарију који се понавља из године у годину, противник је заслужено изједначио.

Црно-бели могу бити задовољни само резултатом, само ако су само желели да не изгубе, али не и приказаном нападачком игром. Али оваква Партизанова одбрана једноставно није у стању да успешно полаже испите на европским утакмицама! Па су им чак и “мале” постале проблем...

Даблин, 18.августа. Стадион Талат. Гледалаца око 3.000 . Стрелци: 81. Меккејб, 14. Томић. Судија: Кашик (Естонија)

ШАМРОК: Томпсон, Саливен, Стивенс, Сивс, Мареј, Рајс, Меккејб, Твиг, Денахју, Фин, МекКормак.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Ранковић, Рнић, Иванов, Станковић, Медо, Смиљанић, Томић, Илић, Едуардо, Јованчић.