Од 1.100 анкетираних - 47,3 одсто се изјаснило за улазак у Црне Горе у NATO
АГЕНЦИЈА ДАМАР СВЕ ОБЈАВИЛА, ОСИМ: КО ЈЕ ОВО ПЛАТИО - ЂУКАНОВИЋ ИЛИ NATO

ЧЛАНСТВО Црне Горе у NATO у овом тренутку подржава 47,3 одсто грађана те државе, показало је истраживање агенције Дамар.
Нешто више од 37 одсто се противи чланству, а став о томе нема 15,6 одсто испитаника.
Истраживање је обављено од 19. до 24. јануара у 10 црногорских општина, на узорку од 1.100 испитаника.
Агенција Дамар је саопштила да њена истраживања опредељености за NATO показују константан раст подршке уласку Црне Горе у Северноатлантски савез.
Јануарска анкета је, такође, показала да расте број грађана који верују да ће Црна Гора постати чланица NATO, независно од тога да ли они подржавају или не чланство. У јуну 2015. године, 63,6 одсто испитаника је навело да верује да ће Црна Гора ући у NATO.
Сада је таквог уверења 76,3 одсто грађана.
Црна Гора је почетком децембра прошле године добила позивницу за приступање NATO. Почетак преговора о припремама за формализовање чланства најављен је за половину фебруара.
Бета




















