ТАДИЋ: Власт слави добијање непостојећег датума

УПОЗОРИО ДА СЕ ЈАВНОСТИ ПЛАСИРА ЗАБЛУДА КАКО ЋЕ ЕУ ОТВОРИТИ ПРЕГОВОРЕ СА СРБИЈОМ БЕЗУСЛОВНО - ШТО ЈЕ АПСОЛУТНО НЕТАЧНО

  • Влада би „морала да учини огроман напор да се у будућим закључцима Савета ЕУ не нађу изузетно тешки услови немачког Бундестага“

        БИВШИ председник Србије Борис Тадић сматра да је јучерашња одлука Европског савета веома значајна за Србију и њене грађане, јер представља не само позитивну оцену онога што је Србија од 5. октобра 2000. године до сада остварила на путу ка чланству у ЕУ, већ и зато што та одлука садржи смернице којих би свака влада требало да се држи у будућности.

       „У тренутку када Влада Србије медијски слави добијање непостојећег датума, сматрам да имам и обавезу и одговорност да изнесем не само свој став о томе у каквој се позицији налази Србија, као и очигледне чињенице о јучерашњој одлуци Савета Европске уније, већ и да објасним премијеру Дачићу због чега ову одлуку не бих славио месец дана“, навео је у саопштењу и почасни председник ДС-а.

       Тадић истиче да би Влада „морала да учини огроман напор да се у будућим закључцима Савета ЕУ не нађу изузетно тешки услови немачког Бундестага“.

       Иако је одлука Савета ЕУ веома зачајна и ојачава европску перспективу наше земље, Тадић каже да „Србија, нажалост јуче није добила датум за почетак преговора“.

       „Јавности се, такође, потпуно непотребно медијски пласира заблуда о томе како ће ЕУ отворити преговоре са Србијом безусловно, што је, наглашавам, апсолутно нетачно“, пише у саопштењу из Тадићевог кабинета.

       Тадић истиче да ће добијање датума „свакако прославити“, али тек онда када он стварно буде одређен. „Не би га требало славити месец дана, као што каже Дачић, већ би требало одмах прионути на рад као што је, да подсетим и учињено након добијања статуса кандидата када су одмах формирани тимови за преговоре са ЕУ“.

       Биши председник каже да је Србија добила статус кандидата као резултат испуњених услова, али ни током испуњавања тих услова, наводећи да се „Србија није одрекла легитимних националних интереса на Косову и Метохији“.

       „С обзиром на то да смо успели да испунимо услове и добијемо статус кандидата не угрожавајући националне интересе којима смо се увек водили, имали смо разлога за славље“, сматра он.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари