КОШТУНИЦА: Избор је - хоће ли Србија радити за себе или и даље на своју штету
ПРЕДИЗБОРНА КОНВЕНЦИЈА ДСС У БЕОГРАДСКОЈ ОПШТИНИ ВОЖДОВАЦ
- Као пример због чега Србија не треба да буде у ЕУ, Војислав Коштуница је навео изборе из 2008. године, када је, како је оценио, кривотворена воља народа мешањем ЕУ преко амбасадора земаља чланица у форимирање власти
- Потпредседник ДСС Ненад Поповић: Србија не сме да постане чланица ЕУ уколико хоће убрзан економски развој. ДСС може да обезбеди кредит под повољним условима од Русије од 10 милијарди евра
- Политика Демократске странке, СПС и Г17 плус је дошла у слепу улицу, треба нам храброст да кажемо да Србија мора другим путем - оценио је кандидат ДСС за градоначелника Београда Александар Поповић
ДЕМОКРАТСКА странка Србије представила је свој програм на предизборном скупу у београдској Општини Вождовац. Овом приликом председнички кандидат ДСС-а Војислав Коштуница изјавио је ће на предстојећим изборима бити одлучено да ли ће Србија радити на своју штету или корист.
„То је заправо избор који је пред нама. Да ли ћемо наставити да трпимо притиске и уцене или ћемо бити слободни. Да ли ће Србија наставити погубним путем да ЕУ нема алтернативу или ће се окренути свом развоју и слободи“, навео је Коштуница.
Коштуница је истакао да је лоша ситуација у свим областима у Србији најбољи показатељ лоших резултата политике садашње власти и истакао да је решење у политичкој и војној неутралности земље, јер би тако Србија, како је казао, сарађивала са свим земљама, а не само са ЕУ и њеним чланицама.
Као пример због чега Србија не треба да буде у ЕУ, председник ДСС је навео изборе из 2008. године, када је, како је оценио, кривотворена воља народа мешањем ЕУ преко амбасадора земаља чланица у формирање власти.
Он је оценио да је кандидатура земље у ЕУ безначајна за Србију, а значајна за ЕУ, јер, како је казао, може да настави да изнуђује од Србије. “Политичка неутралност је позитивна политика која није против нечега, већ за нешто. Она је решење за развој Србије“, рекао је Коштуница.
Он је навео и да садашња власт у кампањи треба да говори шта је урадила а шта није од обећаног, а не да прича шта ће урадити у будућности. Коштуница је критиковао власт и због усвајања Декларације о Сребереници, јер је тиме, према његовим речима, за првог и изворног кривца за ратове у бившој Југославији означила народ, који је заправо био жртва. Он је навео и да се више од пола грађана Србије противи уласку земље у ЕУ, а још више грађана уласку у НАТО.
Потпредседник ДСС-а Ненад Поповић је рекао да су запошљавање и развој домаће привреде основни економски циљеви Демократске странке Србије и да су неопходна конкретна улагања у грађевинарство, инфраструктуру, енергетику и пољопривреду за развој Србије.
„Србија не сме да постане чланица ЕУ уколико хоће убрзан економски развој“, истакао је он и поновио да ДСС може да обезбеди кредит под повољним условима од Русије од 10 милијарди евра. Он је упитао и зашто се 80 одсто производа новоотворене фабрике чарапа у Србији пласира у Русију, кад се заступа трговинска размена са Европом. Поповић је истакао и да ће ДСС, ако дође на власт, формирати развојну и извозну банку и истакао да та странка има најбоље програме за развој Србије, а како је казао, и најбољег председничког кандидата.
Потпредседник и кандидат ДСС-а за градоначленика Београда Александар Поповић је истакао да грађани треба да буду храбри и кажу да Србија мора другим путем који није ка чланству ЕУ, већ ка политици која води рачуна о Србима и српским интересима. “Политика Демократске странке, Социјалистичке партије Србије и Г17 плус је дошла у слепу улицу, треба нам храброст да кажемо да Србија мора другим путем. На Ђурђевдан, 6. маја, треба да победи политика која води рачуна о Србима и српским интересима“, рекао је Александар Поповић.
ДСС предао више од 13.000 потписа председничку за кандидатуру Коштунице
Представници ДСС-а предали су Републичкој изборној комисији више од 13.000 потписа подршке кандидатури Војислава Коштунице за председника Србије на изборима заказаним за 6. мај.