Британски научници: Нека млади у јавном превозу не уступају место старијим особама!

ТВРДЕ ДА ЈЕ ТО НА ШТЕТУ СТАРИЈИХ КОЈИМА СУ ПРЕКО ПОТРЕБНИ ФИЗИЧКИ НАПОРИ И ВЕЖБАЊЕ

  • Британски тим резултате својих истраживања објавио у научном часопису British Medical Journal и опомиње: Уз физичке напоре и редовно вежбање можете се „подмладити“ у просеку за десет година. Неке од последица старења су плод одсуства физичке активности

         ГРУПА научника из Велике Британије - после више година истраживања - јавно је апеловала на млађе људе у својој земљи да не уступају место старим сународницима у јавном транспорту!

         Не журите са помишљу и оптужбама да је то јавна демонстрација непоштовања према старима, њиховим годинама и проблемима. Ради се о нечему сасвим супротном.

         Британски научници су утврдили да уступање места старијим особама у јавном превозу штетно утиче на њихову виталност и здравствено стање!

         Другим речима: да је „непоштовање“ са стране млађих заправо у њиховом најбољем интересу.

         Британски тим је своје налазе објавио у научном часопису British Medical Journal.

         Њиме је руководио хирург-ортопед Скарлет МекНели чија је специјалност: проучавање везе између физичке активности и социјалне обезбеђености старијих људи.

         Она и њене колеге су старијим Британцима поручили: „Уз физичке напоре и редовно вежбање можете се „подмладити“ у просеку за десет година. Неке од последица старења су плод одсуства физичке активности“.

         У тиму је и професор медицине Муир Греј који је подвукао:

         „Људи не смеју да са старењем смањују физичке активности. Зато млађи треба да добро размисле пре нео што неком старијем уступе место у градском аутобусу или метроу“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари