Заменик министра одбране Аустралије: Русија и Кина су испред Запада по војним иновацијама
ТРАЖИ ЗАЈЕДНИЧКУ ПРОИЗВОДЊУ ОРУЖЈА ПОТРЕБНУ ЗА СУТРАШЊУ ВОЈНУ СУПЕРИОРНОСТ
* Хју ЏЕФРИ: „Мислим да постоји консензус са обе стране Пацифика по том питању морамо нешто да променимо. Кључну улогу у томе имаће трилатерални одбрамбени савез САД, Аустралије и Велике Британије“
* Немачки таблоид Bild објавио је „теоретски сценарио руског напада на НАТО“, позивајући се на документ владе Олафа Шолца представљен парламенту. Напад би наводно имао четири фазе, а у последњој руска војска напада на немачку територију, уз извођење борбених дејстава како на копну, тако и на мору и у ваздуху. Руси притом користе биолошко, хемијско, тактичко нуклеарно оружје и неку врсту нуклеарног електромагнетног импулса на висини до 50 км надморске висине ради онеспособљавања свих електронских уређаја
_______________________________________________________
РУСИЈА и Кина су испред Сједињених Држава и њихових савезника у неким областима војних иновација, признао је заменик аустралијског министра одбране Хју Џефри.
Говорећи у Канбери, на скупу који је организовао вашингтонски Центар за стратешке и међународне студије, Џефри се захвалио америчким колегама што су препознали да је војно-индустријска архитектура развијена током Хладног рата неадекватна за данашње изазове.
„Мислим да постоји консензус са обе стране Пацифика по овом питању да заиста морамо нешто да променимо. Кључну улогу у том процесу имаће трилатерални одбрамбени савез САД, Аустралије и Велике Британије“.
Оценио је да Аустралија и Сједињене Државе морају да ојачају своју индустријску сарадњу како би биле боље припремљене да се супротставе растућим претњама у индо-пацифичком региону:
„Наша способност да заједнички иновирамо, да заједнички инвестирамо и заједнички производимо оружје данас ће одредити ко ће сутра победити у борби за војну супериорност“.
Немачки таблоид Bild објавио је „теоретски сценарио руског напада на НАТО“, позивајући се на документ владе Олафа Шолца представљен парламенту.
Појашњава се да би се тај план „напада“ имао четири „главне фазе“.
Прва: свеобухватна кампања онлајн дезинформација и сајбер напада ради смањивања нивоа поверења европских грађана у локалне либералне демократије.
Друга: Оружане снаге Руске Федерације изводе велике маневре на границама НАТО, а западни сателити могу бити онемогућени, а нападнута хемијска постројења у Немачкој.
Трећа: Русија напада на земље НАТО, укључујући Немачку.
Четврта: Руска војска напада на немачку територију, уз извођење борбених дејстава како на копну, тако и на мору и у ваздуху. Руси притом користе биолошко, хемијско, тактичко нуклеарно оружје и неку врсту нуклеарног електромагнетног импулса на висини до 50 км надморске висине ради онеспособљавања свих електронских уређаја.