И Немачка се, после Велике Британије, спрема да у војну службу прима - странце
ВЕЛИКЕ ЗЕМЉЕ ПОЧИЊУ ДА ПОПУЊАВАЈУ ОРУЖАНЕ СНАГЕ ПО МОДЕЛУ – ПРИВАТНИХ ВОЈСКИ
* Млади немци не желе да се `млате` по полигонима и извршавају наредбе, а Бундесверу ће наредних година бити потребна 21.000 нових војника. Зато је министарка одбране, Урсула фон дер Лајен, већ иницирала отварање врата странцима
* Власт Ангеле Меркел већ је признала да је примила преко милион арабо-африканаца да би земља избегла демографску катастрофу. А попуна њима Бундесвера створиће ситуацију да хасани и мухамеди- уз повике Алаху акбар – штите немачке интересе и протестантско-католичке вредности
_________________________________________________________________________________
У НЕМАЧКОЈ је отворена дебата поводом (за њу) револуционарне идеје – да се странцима дозволи да служе у Бундесверу.
У свету се већ поставља питање: због чега се Берлин у то упушта и да ли ће војни гастарбајтери повећати војну моћа Немачке?
Власт Ангеле Меркел већ седам година своје оружане снаге преводи на потпуно добровољно и плаћено ношење униформе, па се суочила са проблремом – како обезбедити довољан број војника и подофицира, па и официра.
После распада СССР, и Немачка је почела да смањује војне издатке и ухватила се за формулу – боље је имати мање војних професионалаца него масу дилетаната.
Међутим, откако је колективни Запад почео да сам себе плаши „руском претњом“ – више не може да се противи позивима да се повећавају војни буџети, а и бројног оружаних снага. Поготово што обоје (полу)ултимативно тражи амерички председник Доналд Трамп.
Решење би био повратак опште војне обавезе, али размажени Немци не желе више да облаче униформе и војничке чизме.
Исти је случај и са младим Швеђанима, па је та земља вратила војну обавезу у више него чудној форми: њено Министарство одбране једном годишње на вежбу позива 100.000 мушкараца. Међутим, то није обавезујући позив већ нека врста молбе, па се никада не одазове тих 100.000.
Слично је и у Немачкој. Упркос повећању војничких плата, мало ко жели да извршава команде и савладава препреке на полигонима.
Немачка министарка одбране – Урсула фон дер Лајен – не крије да њена армија (182.000 војника и официра) има солидна примања. Додаје да ће – с обзиром на то да ће Берлин до 2024-те војне издатке подићи на 1,5 одсто националног БДП и да рачуна да ће до 2025-те, захваљујући томе, моћи да бројно стање Бундесвера повећа за 21.000.
На добровољној основи, али признаје да се отворило питање: где наћи толики број добровољаца?
Зато је сама Урсула и иницирала да се врата отворе – странцима. Чак је нагласила да би се тиме истовремено „убила два зеца“: имигранти би добили посао а немачка имала комплетирану армију.
Ово би изискивало промену закона јер је сада више него јасан: немачки војник или официр може бити само онај ко има немачко држављанство.
Врло је могуће да ће немачки парламент доста сложно гласати за укидање те законске норме. поготово што је у Великој Бритзанији већ (у новембру 2018.) донета одлука да се на 8.200 непопуњених места у њеној армији приме – странци. Чак без обавезе да су и један једини дан пре тога живели у Уједињеном Краљевству.
Британија ле већ почела да своје оружане попуњава по принципу по којем се формирају и функционишу постојеће приватне војске у свету.
Сад ће, могуће је, тим путем кренути и Немачка.
Власт Меркелове већ је признала да је примила преко милион арабо-африканаца да би земља избегла демографску катастрофу. А попуна њима Бундесвера створиће ситуацију да хасани и мухамеди- уз повике Алаху акбар – штите немачке интересе и протестантско-католичке вредности.