Bloomberg: Америка и Израел потенцијал Ирана не могу уништити ни ако га буду тукли још недељама

АМЕРИЧКА АГЕНЦИЈА НАВОДИ ДА ТЕХЕРАН ЈОШ ИМА ВЕЛИКЕ ЗАЛИХЕ РАКЕТА И ХИЉАДЕ ДРОНОВА

           ИРАН је успео да значајно ублажи ефекте америчко-израелских удара захваљујући унапред испланираним војним дејствима, оценила је америчка новинска агенција Bloomberg

.           Навела је да је, упркос великој штети на инфраструктури и ликвидацији доброг дела свог највишег руководства, та земља задржала свој потенцијал у ракетама и дроновима. А и способност да парира САД и Израелу.

           Bloomberg је овим поводом закључио:

           „Иран је развио систем ротације командовања и децентрализованог доношења одлука („мозаична стратегија“), што му је омогућило да избегне парализу након низа удара. Штавише, распршивањем наоружања и мобилношћу лансира отежао је њихово уништавање.

            - Западне процене указују да Иран и даље поседује значајне залихе ракета и хиљаде дронова и да би њихово потпуно уништење захтевало додатне недеље америчких удара. А чак и то би било далеко од сигурног уништења војне моћи Ирана.


 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари