ДОДИК: Српска и ове године дочекује Божић са вером да ће бити боље
- 19:55 06.01.2015.
- 0 коментара
- Штампај
ПРЕДСЕДНИК РС ПРАВОСЛАВНИМ ВЕРНИЦИМА ПОЖЕЛЕО ПРАЗНИК ПРОСЛАВЕ У МИРУ, СРЕЋИ И СПОКОЈСТВУ И СА ПОРОДИЦАМА НА ОКУПУ
Милорад Додик
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик пожелео је православним верницима да сутрашњи најрадоснији хришћански празник Божић прославе у миру, срећи и спокојству, и са породицама на окупу.
„У том уверењу, вечерас шаљем поруку љубави свим људима у Републици Српској, како онима који славе Божић, тако и онима који славе неке друге верске празнике, и свима желим мир, срећу и спокојство“, рекао је Додик уочи вечерњег богослужења у бањалучком Саборном храму Христа Спаситеља.
Он је додао да Српска и ове године дочекује Божић са вером да ће бити боље, да ће сви остварити боље резултате и с више љубави и толеранције моћи да се суоче са изазовима који нису нимало лаки.
„Управо одговори на те изазове и стратегије које су нам потребне траже окупљање и саборност свих, како бисмо у тешким временима могли из свега тога да изађемо на најбољи начин“, поручио је Додик.
У свим православним храмовима вечерас се служе вечерње литургије након којих се свештају и пале бадњаци.
Срна