Дерикожа тражи „серију нових решења“ а Тадић своју кожу још држи на шиљку ЕУ

 

ЕВО ЗАШТО СУ ОСТАВКЕ ЛЕКОВИТЕ!

ЂЕЛИЋ ПОСТАО ЕВРОСКЕПТИК И ОФИРАО КАКО

СРБИЈУ ПРОДАЈУ ЗА „КАНДИДАТУРУ“

  • ОВО ЂЕЛИЋ ПРЕ ОСТАВКЕ НЕ БИ РЕКАО НИ ДА СУ ХТЕЛИ ДА ГА КОЉУ: „Мораћемо поново да се одредимо према новим институционалним, економским и безбедносним реалностима ЕУ, које се мењају муњевитом брзином. Морамо пронаћи серију нових решења за оне проблеме које бисмо, да је ситуација боља, могли да решимо само кроз европске интеграције“
  • А ЋУТАО ЈЕ И ОН СВЕ ОД ПРОЛЕТОС: Неке земаље су пролетос промениле политику и сваке недеље све чвршће везивале кандидатуру и Косово. У овом моменту имамо чињеницу да европске интеграције веома тешко пролазе без решавања питања Косова. Иде се на то да се и у веома раном тренутку интеграција дође до чисте ситуације која не подразумева формално признавање Косова, али подразумева буквално све остало осим тога
  • ФАКТИ: С обзиром да се ово (иде се на то да се већ са кандидатуром дође „до чисте ситуације која не подразумева формално признавање Косова, али подразумева буквално све остало осим тога“) неће променити - значи ли то да су Борис Тадић и цео остатак владе, укључујући и „националисту“ Вука Јеремића спремни са Бриселу и вашингтону изруче све осим своје омиљене фразетине „никад нећемо признати“? Хајде - и без Конузиновог питања „има ли овде Срба“ - да видимо: ко ће наредних дана између министарске фотеље и Космета изабрати КиМ и Србију!

        БЕОГРАД, (ФоНет) - Оно што се у петак одиграло у Бриселу показало је да Европска комисија више не представља мишљење свих земаља чланица, јер је оно било такво да је Србија испунила све услове за статус и добрано закорачила у испуњавање оних за почетак преговора, рекао је за Блиц потпредседник Владе Србије у оставци Божидар Ђелић.

        Према његовим речима, због тога се, нажалост, неминовно поставља питање интегритета тог пута, јер је сада већи ризик да нека земља ЕУ у ходу одлучи да услове допуни или промени.

        „Мораћемо поново да се одредимо према новим институционалним, економским и безбедносним реалностима ЕУ, које се мењају муњевитом брзином. Морамо пронаћи серију нових решења за оне проблеме које бисмо, да је ситуација боља, могли да решимо само кроз европске интеграције“, рекао је Ђелић.

        Када је прављена платформа за подношење заједничке резолуције у Генералној скупштини Уједињених нација, Србији је речено да дијалог са Приштином и питање Косова неће бити стриктно везано за њене европске интеграције, рекао је Ђелић и додао да су неке земаље пролетос промениле политику и сваке недеље све чвршће везивале та два колосека. „У овом моменту имамо чињеницу да европске интеграције веома тешко пролазе без решавања питања Косова. Иде се на то да се и у веома раном тренутку интеграција дође до чисте ситуације која не подразумева формално признавање Косова, али подразумева буквално све остало осим тога“, рекао је Ђелић.

        Србија је сада изгубила у ритму европских интеграција и мада је назначено да би следећи моменат одлуке могао да буде већ у фебруару, Ђелић каже да не верује да ће то бити тако једноставно.

        „Знајући да Европа пролази кроз највећу кризу у својој историји, која није само економска него и институционална, штета је што нисмо направили овај корак и добили статус кандидата“, рекао је Ђелић.

        Коментаришићи најаву председника владе Мирка Цветковића да ће од њега теражити да повуче оставку, Ђелић је рекао да то свакако неће урадити.

        „Наравно да нећу повући оставку. То би тек била негација принципа одговорности“, рекао је Ђелић.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари