ДАЧИЋ: Србија је готово потрошила своју економску будућност

ТВРДИ ДА СЕ ЊЕГОВА И ВУЧИЋЕВА ВЛАДА ХВАТА У КОШТАЦ СА ПРОБЛЕМОМ

КОЈИ НИЈЕДНА ВЛАДА ДОСАД НИЈЕ РЕШАВАЛА

  • ВУЧИЋЕВСКИ И ХИПНОТИЧКИ: Судбину државе морамо да узмемо у своје руке како бисмо имали будућност за нашу децу и државу... Ако у области политичких тема и економској области влада не управља ситуацијом - ситуација ће управљати владом и земљом и настаће хаос
  • БАШ ВУЧИЋЕВСКИ И ХИПНОТИЧКИ: Као и на примеру Косова и ЕУ, тако и на овом примеру спашавања Србије од економског пропадања - неко је ово морао да уради, иначе Србија не би опстала. Ми смо то урадили и ушли у сваку могућу врсту ризика, али урадили смо оно што је најбоље и наставићемо да радимо оно што је најбоље за нашу државу
  • ЈОШ ВУЧИЋЕВСКИЈЕ И ХИПНОТИЧКИЈЕ: Ако народ не може боље да живи - нека барем има осећај праведности, а то значи да они који управљају не могу да живе боље од народа
  • ФАКТИ: Пре ђурђевданских избора су обећавали борбу са КиМ и бољи живот. Током владиних месеци које су трошили до њене реконструкције - „продавали“ су довођење страних инвеститора, реиндустријализацију и запошљавање. Сада премијер покушава да поданике храни „осећајем праведности“ и демагогијом да он и Вучић са министарским и страначким свитама неће више живети боље од народа! Кад би ово и било, неким чудом, сварљивије од чувене жабе о којој је Ђинђић говорио, остао би недирнут главни проблем - Николић, Дачић и Вучић покушавају да усреће Србију код оних који Хашиму Тачију на рачун Србије праве државу. А њих тројица им у томе - ударнички попут Алије Сиротановића - помажу!

         ПРЕМИЈЕР Ивица Дачић саопштио је да читава влада стоји иза финансијских и економских мера министра финансија Лазара Крстића и оценио да је њихово спровођење у најбољем интересу будућности Србије.

         „Ове мере имају јасну политичку подршку, и у том смислу је важно да све што ће бити урађено буде схваћено као жеља и одлучност владе да се ухвати у коштац са овим проблемом који ниједна влада до сада није решавала, исто као и проблем Косова“, рекао је Дачић.

         Према његовим речима, Србија је у таквој ситуацији да је готово потрошила своју будућност у економском смислу.

         „Судбину државе морамо да узмемо у своје руке како бисмо имали будућност за нашу децу и државу... Ако у области политичких тема и економској области влада не управља ситуацијом, ситуација ће управљати владом и земљом и настаће хаос“, упозорио је Дачић.

         Како је објаснио, влада је настојала да направи мере које ће најмање погодити најсиромашније слојеве, али и код грађана створити осећај праведности јер ће терет највише пасти на оне који највише имају.

         „Читава влада стоји иза ових мера и ово није сада креација министра финансија нити само његова одговорност, напротив влада мора са одлучношћу да уђе у овај процес и без тога немамо чему да се надамо наредних година“, рекао је Дачић.

         Он је подсетио да су и одлуке које су довеле до бриселског споразума Београда и Приштине биле ризичне, али да су допринеле да Србија иде напред, а то је принцип на којем ће почивати и владина економска политика.

         „Као и на примеру Косова и ЕУ, тако и на овом примеру спашавања Србије од економског пропадања, неко је ово морао да уради, иначе Србија не би опстала. Ми смо то урадили и ушли у сваку могућу врсту ризика, али урадили смо оно што је најбоље и наставићемо да радимо оно што је најбоље за нашу државу“, поручио је Дачић.

         Премијер је истакао да је недовољан раст БДП кључ проблема, али да је на том пољу у условима кризе готово немогуће остварити боље резултате.

         Излазак светских економија из кризе ће позитивно утицати и на економију Србије, због чега рестриктивне мере, како се нада, неће морати да се спроводе дуги низ година.

         „Ако народ не може боље да живи, нека барем има осећај праведности а то значи да они који управљају не могу да живе боље од народа“, казао је Дачић, најавивши да ће данас саопштене економске мере наредних недеља и месеци бити преточене у низ конкретних законских и подзаконских аката.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари