ДАЧИЋ: СПС нема никакву одговорност за оно што је Огњеновић (у)радио у Галеници

ПРЕМИЈЕРОВО ПИТАЊЕ - ДА ЛИ ЈЕ НЕКО ЖЕЛЕО

ДА УНИШТИ ДОМАЋЕГ ПРОИЗВОЂАЧА ЛЕКОВА?

  • У случају Галенике може се рећи да је неко био близак СПС-у, може се рећи и да је неко ко припада СПС-у био у Управном одбору Галенике, али прича да једна партија управља Галеником је глупост
  • Од сто милиона евра који су проблем у случају Галенике - чак 60-70-80 одсто дугује држава, а нико за то није одговарао! Плаћани су лекови веледрогеријама не произвођачу! 
  • Неки страни произвођачи наплатили су своје лекове, па ја могу да питам да ли је неко желео да уништи домаћег произвођача лекова? То све треба да се утврди
  • ФАКТИ: Питање је, наравно, како може бити добар министар полиције неко ко ни за четири-пет година не прокљуви да се онај са ким се дружи бави „криминалним радњама“?! Али, можда је за Србију још важније питање: може ли - као што би Дачић хтео - СПС имати право да шаље свој кадар у Галенику (или било коју другу фирму), па кад тај кадар направи дар-мар тврдити да странка за то није нимало одговорна?! Наравно, исто питање важи и за ДС, СНС и њихове кадрове...

        ПРОБЛЕМИ у Галеници нису почели са Социјалистичком партијом Србије, нити било која партија може пресудно утицати на неку фабрику, рекао је Новом магазину премијер Ивица Дачић, који је и председник СПС.

       „Заблуда је да партија има неке везе с тим. Никада нисам дозвољавао да се партијски кадрови мешају у МУП. У случају Галенике може се рећи да је неко био близак СПС-у, може се рећи и да је неко ко припада СПС-у био у Управном одбору Галенике, али прича да једна партија управља Галеником је глупост. Уосталом, ја сам министар унутрашњих послова и зашто би нас све то потресало“, рекао је Дачић.

       Премијер сматра да је то велики плус за СПС јер значи да нема привилегија, без обзира на партијску припадност.

       „Не треба, међутим, ићи ни у другу крајност, а друга крајност испада да су сви проблеми у Галеници настали због овог. Нису, уверен је Дачић.

       Он подсећа да је Министарство финансија одбило понуде, а као кључни проблем који тек треба истражити наводи велика дуговања државе највећој домаћој фармацеутској фирми.

       „Кад се боље погледа и испада да је држава платила, али не директно фабрици, већ веледрогеријама. И имате ситуацију да од тих сто милиона 60-70-80 одсто дугује држава, а нико за то није одговарао! Плаћате лекове веледрогеријама не произвођачу! Неки страни произвођачи наплатили су своје лекове, па ја могу да питам да ли је неко желео да уништи домаћег произвођача лекова? То све треба да се утврди. Пословна политика је једно, криминал друго. Али, ко год да је у питању партијска припадност ме не интересује”, наглашава Дачић.

       Премијер је још једном одбацио тврдње да има везе са нарко-кланом Дарка Шарића, као и спекулације да га је после афере заштитила америчка DEA.

       „Ако су моје везе биле у томе што сам пре четири - пет година познавао човека који је касније осумњичен за криминалне радње - јадна је то борба против криминала. Јадна, ако је то главни доказ. Ја не бежим од расправе и истине.

       Уосталом, мало ко би преживео такве нападе и ударе као што се мени десило. Али, ја да сам хтео нешто криминално да радим имао бих неки интерес… Ја и данас живим као што сам живео раније”, рекао је Дачић.

       Он је такође подсетио да се четири пута се сретао са директорком Агенције за сузбијање наркотика DEA.

       „У јуну идем у Москву на конференцију који организује DEA, био сам са директором FBI. То су полицијске структуре и све се дешавало после тог догађаја с почетка мог мандата. Познавао сам човека од раније и при томе ме нико није упозорио да је умешан у те послове. Па ваљда би неко реаговао, скренуо пажњу или ме бар избегавао“, каже Дачић.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари