Како су повезани чишћење корита Ибра и америчка борба против маларије у Тајланду?

КПС ПРИВЕЛА „ЈЕДНО ЛИЦЕ СРПСКЕ НАЦИОНАЛНОСТИ” ЗБОГ НАПАДА „ГРУПЕ МАСКИРАНИХ” 

 Ибар

  • Сумњиво је што се корито Ибра чисти баш сада кад се амерички и немачки припадници КФОР (НАТО) спремају да ударе на стратешки важни мост преко те реке

  • И што се то „чишћење” финансира америчким парама које су – кад су им НВО-експозитуре биле избачене из Бурме (Мјанмара) - нагло повећале улагања у борбу против маларије у суседном Тајланду – уз саму границу са Бурмом

        КОСОВСКА МИТРОВИЦА, (ФоНет) – Портпарол косовске полиције Бесим Хоти потврдио је да је полиција привела једно лице српске националности, под сумњом да је учествовало у инциденту у Косовској Митровици у коме су повређене три особе.

        Хоти је рекао за Контакт плус радио да је осумњиченом одређен полицијски протвор у трајању од 48 сати.

        Тројица радника лакше су повређена у среду у Косовској Митровици, када је физички на њих насрнула група непознатих лица.

        Повређени радници Албанци били су ангажовани на чишћењу корита реке Ибар, у оквиру пројекта који финансира Америчка агенција за међународни развој (УСАИД), рекао је Хоти.

        На пројекту чишћења реке Ибар дуже време, поред Албанаца, били су ангажовани Роми, Бошњаци и Срби и до сада се није било оваквих напада, преноси КИМ радио.

*  *  *  *  *

        Може изгледати – не само “натегнуто”, него и потпуно бесмислено – довођење у везу актуелног чишћења корита реке Ибар и не тако давне америчке борбе против маларије у областима Тајланда уз границу са Бурмом (Мјанмаром). Може, али вероватно није, на жалост!

        Почнимо од Тајланда, односно Мјанмара и онога што те далеке азијске државе спаја са Ибром, Митровицом, Косметом и Србијом.

        Кад је бурманска влада избацила из земље све НВО за које веровала да Американци подривају њихову земљу, а да те туђе НВО раде и послове који су у свим сувереним земљама строго забрањени, међу првима су полетелиамерички “кофери”. Можда неки у понечему и незаслужено, али су полетели.

        И, долетели у суседни Тајланд. Америчким формално добротворним парама у тој земљи се нагло појачала борба против вечите маларије. И, управо у областима које су уз саму границу са Бурмом (Мјанмаром).Чак су за ту борбу коришћени И најсавременији прислушни уређаји.

        Ето, тако: чим им је нешто важно – и комарци и чишћење корита неког тамо Ибра постану крање важни. А донатор је исти: Ујка Сем.

        Ово су можда тек случајне подударности. Можда је и борба против маларије у оним далеким областима била чиста брига за људе. Можда је и корито Ибра – чистим стицајем околности – америчким парама обасјало ово септембарско полулетње сунце.

        Мада, могло се корито Ибра чистити и мало раније и мало касније. И мало даље од стратешки важног моста на који амерички и немачки припадници КФОР, по свему судећи, спремају јуриш.

        Можда је све и случајно. Само, мало је превише случајности за једно усијано време и једну малу реку.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари