Лавров: Доналд Трамп и Марин Ле Пен нису популисти већ - реалисти и антиглобалисти

„КРИЗА У МАКЕДОНИЈИ ЈЕ ВЕШТАЧКИ ИЗАЗВАНА И ВОДИ РАСКОЛУ ЊЕНОГ ДРУШТВА“

Сергеј Лавров

  • У Војној академији руског Генералштаба рекао: „Црна Гора је, на огромну жалост, пристала на ултиматум ,или са NATO-м или са Русијом’ и одлучила да жртвује своје економске односе са Русијом. Апсолутно је нејасно какву ће NATO имати корист за своју безбедност, апсолутно је нејасно какву ће корист имати Црна Гора за своју безбедност“

        ШЕФ руске дипломатије Сергеј Лавров изјавио је данас да председник САД Доналд Трамп и кандидаткиња за председника Француске Марин Ле Пен нису маргиналци ни популисти.

        „Не бих ни Доналда Трампа ни Марин Ле Пен називао маргиналцима, макар зато што у потпуности одговарају принципима на којима су изграђене и америчка и француска држава“, казао је Лавров иступајући на Војној академији руског Генералштаба.

        Карактеристика „популисти“ такође не одговара Трампу и Ле Пен:

        „Њих бих пре окарактерисао као реалисте и антиглобалисте.

        Лавров је изразио жаљење због стремљења Црне Горе да уђе у NATO, наводећи да не разуме какву ће користи од тога имати Алијанса.

        „Црна Гора је, на огромну жалост, пристала на ултиматум ,или са NATO-м или са Русијом’ и одлучила да жртвује своје економске односе са Русијом. Апсолутно је нејасно какву ће NATO имати корист за своју безбедност, апсолутно је нејасно какву ће корист имати Црна Гора за своју безбедност“.

        Говорећи о ситуацији у Македонији, он је навео да западне земље треба да схвате опасност од дестабилизације ситуације у тој земљи:

        „У Македонији је сада нешто компликованија ситуација, назваћу је кризом која је испровоцирана углавном вештачки и која води расколу друштва. Балкан се из неких разлога доживљава као регион провокационих дејстава Русије. Све нормалне везе Русије са балканским државама одмах постају предмет забринутости појединих политичара, који то коментаришу као ширење утицаја Русије на Балкан“.

        Бета

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари