Вучић: САД и остале интересује само међусобно признање Београда и Приштине – овако или онако
ТВРДИ ДА ЈЕ СРБИЈА НАКОН НАТО АГРЕСИЈЕ ПОТПИСАЛА КАПИТУЛАЦИЈУ КОЈА НИЈЕ САМО ДЕЛИМИЧНА
* ТВ Пинк рекао да је Сузану Грубјешић добро приметила да је председник САД Доналд Трамп у писмима, када је позивао њега и Хашима Тачија, говорио о међусобном признавању, те додао да ни Трамп, ни САД нису од тога одустали
* „Једина тема – шта год ко причао - у САД биће међусобно признање, онако или овако. У ЕУ она ће бити на крају, а до тада ће говорити о нормалиазацији односа. Ко каже другачије, лаже свој народ, купује време и обмањује људе“
* ФААКТИ: Цела Србија најмање 15 година зна да ће захтев бити „међусобно признање“. И то: не Београда и Приштине, већ Србије и Косова*. Једино су нас Марсовци убеђивали да је Европска унија фина и добра и да тражи само нормализацију односа са Приштином, а да је њено посредовање „статусно неутрално“...
_____________________________________________________________________
ПРЕДСЕДНИК Србије и СНС Александар Вучић рекао је да Србију очекује тежак политички период.
„Многи неће бити задовољни саставом владе, ни унутар странке коју водим, а камоли на свеукупном политичком нивоу", рекао је Вучић.
Како је додао, влада ће бити формирана у складу са потребама у наредном периоду.
„Верујем да ћемо најтежим изазовима моћи да одговоримо“, казао је он и напоменуо да ће Србији биити потребно „храбрости и одважности у наредном периоду“.
Говорећи о преговорима с Приштином, Вучић је изјавио да је међусобно признање Београда и Приштине једина тема кад је реч о Косову - и у САД, и свуда.
Вучић је, за Пинк, казао да је јутрос слушао Сузану Грубјешић која је добро приметила да је председник САД Доналд Трамп у писмима, када је позивао њега и Хашима Тачија, говорио о међусобном признавању, те додао да ни Трамп, ни САД нису од тога одустали.
Рекао је да, ако се погледа сва кампања која је вођена против Србије и њега лично, у којој су коришћени многи српски политичари и аналитичари, да је све било усмерено против разграничења, а и Мирослав Лајчак је најавио да територије нису тема.
"Једина тема у САД исвуда - шта год ко причао - биће међусобно признање, онако или овако. У ЕУ она ће бити на крају, а до тада ће говорити о нормалиазацији односа. Ко каже другачије, лаже свој народ, купује време и обмањује људе", подвукао је он.
Интереснатно је, према његовим речима, да су у томе успели и да са великим жаром говоре да то није тема, и да Србима неће ништа да дају.
"Србима ћемо, кажу, дати европску перспективу, понудити кредите. Хвала, то можемо и сами, на тржишту капитала. Паре да нам поклањају нису спремни, нити хоће", рекао је Вучић.
Казао је да неки причају о 40 милијарди нечега, а од тих пара су све кредити, улагање у пројекте, новац који ће морати да се враћа.
„Како ствари стоје, видим да ће да нас чека много тешких и великих проблема у којима сви мисле да морају да заврше своје послове на штету Србије, а да Србији не понуде ништа", подвукао је он.
Ма колико било тешко, колико год му била глава на пању или се налазио под уцјенама и притиском, поручује да ће чувати националне интересе.
Указао је да, међутим, постоји једна ствар код Срба: никада нисмо анализирали стварно каква је ситуација са којом се суочавају, шта је то што свет мисли, шта Србија има стварно на КиМ, и шта може, то јест, шта реално може да добије у будућности.
"Немамо ту врсту рационалног приступа, одговорности. Код нас је све исто", констатовао је он.
Вучић је рекао да сада плаћамо цену катастрофалних потеза у прошлости.
Подсетио је да је Србија после бомбардовања НАТО потписала делимичну капитулацију, која, како истиче, чак и није сасвим делимична.
Затим, указује, 2004. на погром над српским становништвом држава реагује бесмислено, хистеријом на улицама Београда, а 2008. на проглашење независности Косова неки су реаговали кроз штампу, а неки бекством у Румунију, а свађу два крила у власти међународна заједница је искористила.
Подсетивши на катастрофалну пресуду Међународног суда правде на инсистирање Србије, рекао је да сада морају да плате цену "свих тих ужасних пораза".
Рекао је да је то као са короном, када у целом свету имамо пандемију која је изазвала економске проблеме, чега су сви свесни, а људи у Србији, како истиче, кажу "шта нас брига за корону, желимо да наставимо да живимо исто, можда још боље, тражићемо од државе да нам то обезбеди".
"Ми смо људи који имамо своју перцепцију, увек очекујемо више, а не руководимо се тиме које грешке смо правили", закључио је Вучић.