Бајден шутира Британце: Одбио да дође на крунисање Чарлса Трећег, Би-Би-Си одбио речима: „Ја сам Ирац“

ЊЕГОВА МАЈКА НИЈЕ ХТЕЛА ДА СПАВА У ХОТЕЛСКОМ КРЕВЕТУ У КОЈЕМ ЈЕ СПАВАЛА БРИТАНСКА КРАЉИЦА

Докле ће Риши Сунак мољакати

трговинске повластице?

* Британци су посебно шокирани образложењем Беле куће која је објавила да је Бајден престар за путовања (на коронацију) преко Атлантика. Ово је утолико забавније чути, с обзиром на то да поодмакле године неће спречити председника САД да посети оба дела Ирске, где намерава да се добро забавља већи део недеље

* Хладан туш, чини се, чека и британског премијера Ришија Сунака, који ће доћи у Белфаст у нади да ће лично издејствовати трговинске преференције од америчког председника. Те посластице Лондон очајнички моли од Вашингтона још од Брегзита. А Бајденови сарадници се праве да уопште не разумеју значај тог документа и говоре да су споразуми о зонама слободне трговине „оруђе двадесетог века”

* ФАКТИ: Може ли Бајдена понижавање Британаца опрати за све гадости које је починио током политичке каријере? Имају ли Срби и најмањи разлог да му бар 0,1 одсто опросте што је одиграо кључну улогу у агресији на Србију 1999-те, што је као опседнут тражио рушење наших мостова и разарање „стратешке инфрастуктуре“? Немају! Али, нека је бар Ирац, кад већ није прави човек!

_____________________________________________________

           Аутор: Владимир КОРНИЛОВ

           „НАЈИРСКИЈИ председник Сједињених Држава“ Џо Бајден спрема се за посету историјској постојбини својих предака – Ирској.

           Посета ће почети у уторак, али је уважени гост већ успео да се освети злотвору својих пра-прадака - Великој Британији.

           У Лондону су запрепашћени Бајденовим одбијањем да присуствује крунисању новог монарха (Чарлса Трећег), заказаном за 6. мај. Одбвијање је тамо већ названо „крајњом увредом за Уједињено Краљевство“ и „ножем у леђа Британији и посебним односом између две земље“.

           Британци су посебно шокирани образложењем Беле куће која је објавила да је Бајден престар за таква путовања преко Атлантика.

           Ово је утолико забавније чути, с обзиром на то да поодмакле године неће спречити председника САД да посети оба дела Ирске, где намерава да се добро забавља већи део недеље.

           У Лондону су се већ присетили да је Бајден од самог почетка свог председниковања показивао негативан став према Британцима.

           Би-Би-Си је одмах након његовог избора јавности показао тренутак када је покушао да га пресретне у неком ходнику, на шта је он, уз лукав осмех, изговорио: "ББЦ? Ја сам Ирац", након чега је наставио да корача.

           Такође: да је прво што је Бајден урадио, чим је сео у фотељу у Овалном кабинету, било да одатле уклони бисту Винстона Черчила, што су британски медији оценили као увреду.

           Британци су и у плану Бајденове посете Ирској већ нашли „антиенглеске ноте“.

           The Sunday Telegraph је већ указао да ће „антибритански председник” само један дан остати у Северној Ирској и да ће углавном обилазити историјска места у земљи својих предака.

           Тај лист наводи да је Бајдену мржњу према Енглеској пренела мајка која је својевремено чак више волела да спава на поду хотела јер је сазнала да је енглеска краљица једном спавала на том кревету.

           Бајден је, на изненађење Британаца, одбио понуду да говори пред регионалним парламентом Северне Ирске, а присуствоваће само једном догађају – отварању новог кампуса Универзитета у Белфасту.

           Зато у Даблину намерава да се обрати парламенту, а програм његове посете независној Ирској изгледа опширно и `набијено`.

           То није крунисање британског монарха, ту године председника САД нису битне.

           Хладан туш, чини се, чека и британског премијера Ришија Сунака, који ће доћи у Белфаст у нади да ће лично издејствовати трговинске преференције од америчког председника.

           Те посластице Лондон очајнички моли од Вашингтона још од Брегзита.

           Бајденови сарадници се праве да уопште не разумеју значај тог документа и говоре да су споразуми о зонама слободне трговине „оруђе двадесетог века”.

            Другим речима: антиквитети.

 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари