Алијин син: Скупштина РС и Додик ударају на Дејтон и уставни поредак БиХ – и Шмит мора реаговати
БЕЗ ИКАКВИХ АРГУМЕНАТА ТВРДИ И ДА ЋЕ РЕПУБЛИКА СРПСКА ФОРМИРАТИ „ПАРАИНСТИТУЦИЈЕ“
* Тврди: Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик и његови политички партнери уводе БиХ у неизвијесност и нестабилност чије посљедице могу бити несагледиве
* ФАКТИ: Добро знана и тупава орвеловска перфидија: враћање на Дејтонски споразум је „удар на Дејтонски споразум“! Повлачење сагласности на постојање институција којих нема у Дејтонском споразуму и Уставу БиХ је „удар на уставноправни поредак БиХ“! Зна и Алијин син да су право и правда на страни Српске, зато призива у помоћ Шмита и све оно што је председник Хрватске, Зоран Милановић, назвао колонијалном управом
_______________________________________________________
ЛИДЕР Странке демократске акције (СДА) Бакир Изетбеговић назвао је одлуке Народне скупштине Републике Српске “директним ударом на Дејтонски мировни споразум и уставноправни поредак” у БиХ.
Изетбеговић тврди да гласањем за одлуке којима се, како је навео, најављује формирање параинституција и напушта Дејтонски мировни споразум, српски члан Председништва БиХ Милорад Додик и његови политички партнери уводе БиХ у неизвесност и нестабилност, “чије посљедице могу бити несагледиве”.
“У свом деструктивном дјеловању ове снаге морају бити спријечене”, рекао је Изетбеговић.
Он је оценио да су правосудне институције БиХ дужне да одлучно реагују и хитно предузму кораке из своје надлежности.
Био им је најмилији и најрођенији Аустријанац
Валентин Инцко, сад је - Немац кристијан Шмит
Исту обавезу, како је навео, имају и високи представник у БиХ Кристијан Шмит и земље гаранти Дејтонског мировног споразума.
Изетбеговић каже да не сме бити “никаквог одлагања или чекања рокова од шест месеци”.
Народна скупштина Републике Српске усвојила је Закључке у вези са информацијама о преносу надлежности, тако да се закони и други прописи којима је извршен пренос надлежности са РС на институције БиХ неће примењивати на територији РС.
НСРС је задужила Владу Српске да у року до шест месеци упути на разматрање и усвајање у НСРС законе и друге прописе који це омогуцити несметано функционисање Републике Српске.