С.Кореја објавила да је произвела хидрогенску бомбу за своје најбоље балистичке ракете

ПЕНТАГОН ПРАВИ ПРО-ЛАНАЦ ЗА РУСКЕ И КИНЕСКЕ РАКЕТЕ: Ј. КОРЕЈА-ЈАПАН-ГУАМ-ХАВАЈИ

* Севернокорејска новинска агенција објавила: „Врховни руководилац (Кима Џонг УН) посматрао је док је хидрогенска бомба била постављана на балистичку ракету“. У Токију тврде да се радило о експлозији бомбе снаге 70 килотона - три пута разорнијој од оне коју су Американци бацили на Хирошиму

* Амерички Институт за нуклеарне иницијативе (NTI, clear Threat Initiative), процењује да Пјонгјанг располаже са више од 600 ракета типа „Скад“, око 200 ракета типа „Нодонг“ и са мање од 50 перспективних ракета „Мусудан“

* Пентагон ће стећи додатно оправдање и могућности да све ракете (хипотетички) лансиране из Кине или Русије према Сједињеним Државама прати од тренутка узлетања па надаље по осовини – Ј. Кореја-Јапан-Гуам-Хаваји. А то, опет, даје максималне шансе за њихово пресретање и уништавање. Дакле: браво за Северну Кореју!

         СЕВЕРНА Кореја је произвела нову хидрогенску бомбу која може бити претворена у бојеву главу њених најмоћнијих далеколетних балистичких ракета.

         Севернокорејска новинска агенција је објавила да је та бомба била представљена шеф државе Ким Џонг Уну.

         Наводно се то догодило у време његове последње посете Институту за нуклеарна истраживања и пројекте.

         Иста агенција је навела: „Врховни руководилац је посматрао док је хидрогенска бомба била постављана на балистичку ракету“.

         И посебно указала: да снага таквих бомби може варирати – од неколико десетина до стотина килотона.

         И још: да је све што је за те бомбе потребно произведено у – Северној Кореји.

         Јапански министар одбране, Ицунори Онодера, изјавио је да се ради о бомби снаге 70 килотона која је три пута моћнија од оне коју су Американци бацили на Хирошиму.

         Норвешки сеизмолози су уверени да се радило о проби бомбе од 120 килотона.

         Јужна Кореја је саопштила да је спремна да на своју територију прими најмоћније америчко тактичко оружје.

        Сеул и Вашингтон су објавили да су спремни и за "војне мере".

         Амерички Институт за нуклеарне иницијативе (NTI, clear Threat Initiative), процењује да Пјонгјанг располаже са више од 600 ракета типа „Скад“, око 200 ракета типа „Нодонг“ и са мање од 50 перспективних ракета „Мусудан“. 

         Амерички Институт за продубљене међународне студије тврди да ракете „Мусудан“, иако могу да носе атомске бојеве главе, тек донекле по домету надмашују остале ракете којима Пјонгјанг располаже.

         Постојање тих ракета, наглашава исти институт, не повећава битно претњу објектима САД и њихових савезника.

         Упркос овоме, Американци су – надувавајући смишљено „севернокорејску опасност“ -  своје противракетне батерије система THAAD (девет лансирних рампи са по осам противракета, радарима и осталим) поставили у јужнокорејској провинцији Сонџу.              

         THAAD се производи од 2008-ме, а намењен је обарању противничких ракета у завршној фази њиховог лета.

         Неки експерти су уверени да севернокорејске ракетне и остале пробем САД „завршавају посао“. Нимало случајно.

         Шеф Пацифичке команде Оружаних снага САД, Хари Харис, у националном парламенту је рекао да севернокорејски лидер Ким Џонг Ун „представља претњу за Сједињене Државе“ и да је зато потребно те ракете-пресретаче инсталирати на Хавајима.

         Чим се то догоди, противракетни систем САД у том делу света имаће ову структуру: 2 радара AN/TPY-2 на острвима Шарики и Кјотанго у Јапану (који палнира да 2018. постави свој THAAD), батерија THAAD на острву Гуам, плус Хаваји.

         Досад су Американци Хаваје штитили са Аљаске и из Калифорније.

         Све ово брине и љути Кину која одлично схвата су америчке (против)ракете и у Јужној Кореји, и у Јапану, и на Хавајима уперене против ње (и Русије), а не против С. Кореје.

         Радарска компонента у свему што Пентагон чини – вадећи се на Северну Кореју – има посебан значај јер систем THAAD укључује и BMC3I (battle management command, control, computers and intelligence) за „борбено управљање, командовање и контролу, компјутере и шпијунажу“. То омогућава да све батерије THAAD буду интегрисане у јединствену одбрамбено-информациону мрежу САД и њихових савезника која обезбеђује рано откривање лансирања, праћење ракета и њихово препуштање антиракетним системима.

         Ово Пентагону омогућава да све ракете (хипотетички) лансиране из Кине или Русије према Сједињеним Државама прати од тренутка узлетања па надаље по осовини – Ј. Кореја-Јапан-Гуам-Хаваји. А то, опет, даје максималне шансе за њихово пресретање и уништавање.

         Дакле: браво за Северну Кореју!

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари