Погледајте како узлеће и шта све може јато кинеских беспилотних летелица

АМЕРИКАНЦИ ТАКОЂЕ РАДЕ НА „ЈАТИМА“, А НЕКЕ ЋЕ ЛАНСИРАТИ - СА АВИОНА
  • Москва је одлучила да крене другим путем. Наводно је већ тестирала апаратуру која јата дронова претвара у непослушне „комаде“ метала и пластике. Реч је систему за радио-електронску борбу „Шиповник-АЭРО“ који - како се тврди - за неколико секунди онеспособљава компјутере „ударних јата дронова“. А наводно може и да над њима преузима контролу

        НА ИНТЕРНЕТУ се појавио видео кинеске државне компаније China Electronics Technology Group који демонстрира могућности управљања целим јатом јефтиних борбених беспилотних летелица.

        Као што показују снимљени кадрови, дронови се по команди „катапултирају“ , формирају у ваздуху различите борбене формације, раздвајају се у одвојене „ројеве“ и изводе задате „бојеве активности“.

        На „јатима борбених дронова“ раде увелико и Американци.

        Њихова Агенција за перспективне одбрамбене пројекте (DARPA) још 2015-те је објавила да почиње да ради на новим беспилотним апаратима који могу да се лансирају са авиона у лету.

Шиповник-АЭРО

        Тај програм је добио више него индикативан назив Gremlins.

        Пентагонов услов за тај програм био је: дронови који ће функционисати у јатима морају да буду јефтини и да се (после 20 лансирања) лако замењују новима.

        Како је процурило из руских војних извора, Москва је одлучила да крене другим путем.

        Наводно је већ тестирала апаратуру која јата дронова претвара у непослушне „комаде“ метала и пластике.

        Реч је систему за радио-електронску борбу „Шиповник-АЭРО“ који - како се тврди - за неколико секунди онеспособљава компјутере „ударних јата дронова“. А наводно може и да над њима преузима контролу.

        Пробни модели „Шиповника“ већ се увелико тестирају на руским војним полигонима..

        Најкасније за две-три године почеће њихова серијска производња.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари