Пентагон пребацио у Европу највећу `партију`пројектила и оружја од агресије на Србију

МОСКВА СИСТЕМЕ ЗА РАДИОЕЛЕКТРОНСКУ БОРБУ „САМАРКАНД“ ПОСТАВЉА И УЗ ГРАНИЦУ СА НАТО

* Војни врх САД уверен да садржај тих контејнера „обезбеђује оперативно реаговање на претње са стране агресивних играча“

* Министарство одбране РФ „Самарканде“ распоредити и у Калињинградској области и Белорусији и на још 11 тачака широм Руске Федерације

_____________________________________________________________________________

         ПЕНТАГОН је признао да је током октобра у своју авио-базу Рамштајн у Немачкој пребацио „око сто контејнера са различитим пројектилима, наоружањем и војном опремом“.

         По проценама експерата, то је највећа партија пројектила и оружја коју су Сједињене Државе у једном маху пребациле у Европу након агресије на Србију 1999-те године за време које су амерички и НАТО-авиони извели преко 900 напада на Србију и Црну Гору.

         Пентагон је навео да „садржај контејнера обезбеђује оперативно реаговање на претње са стране агресивних играча“.

         Авио-база Рамштајн је највеће упориште америчке ратне авијације изван територије САД.

         У њој се налази и европска команда америчке авијације.

         Вероватно и главни центар из којег се управља беспилотним летелицама.

"Самарканд" изнутра

         Ово вероватно није директно повезано са америчким контејнерима, али је чињеница да је Министарство одбране Русије управо данас објавило да ће 13 својих великих војних јединица снабдети модерним системима за радиоелектронску борбу „Самарканд“. И да ће један постављен у Калињинградској области која је једини део Русије који се непосредно граничи са НАТО (и Пољском).

         Сви ће бити уведени у „бојево дежурство током наредних 11 месеци, а биће инсталирани и у овим руским областима – Мурманска, Нижгородска и Московска, као и у Краснодарском и Приморском крају и у Јеврејској аутономној области и на територији Белорусије.

         „Самарканде“ је прошле године добила руска Северна ратна флота.

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари