После фијаска у Француској – Руси траже да се плате њихових фудбалера вежу за посете стадионима

НАЈВИШЕ НА УДАРУ ДВОЈИЦА РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦА КОЈИ СУ У МОНТЕ КАРЛУ ПРОСЛАВИЛИ НЕУСПЕХ

Овако је било уочи почетка утакмице Русија-Енглеска,
најбоље коју су Руси одиграли у Француској

  • Играчи репрезентације Русије Александар Кокорин и Павел Мамајев на одмору у Монте Карлу приредили гала-журку на којој се попила река шампањца и пушиле наргиле. Руски медији пишу да су у популарном локалном ноћном клубу „Twiga“  фудбалери су наручивали и наручивали шампањац Арман де Брињак, који кошта око 500 евра по флаши. По речима очевидаца, Руси су за госте клуба купили укупно око 500 таквих флаша у вредности 250 хиљада евра
  • То је изиритирало чак и умереног аналитичара Александра РАЗУВАЈЕВА који је написао: И сâм сам присталица добрих журки јер постоје ситуације када не би требало бројати новац. Међутим, ствар је у томе што фудбалери Русије сада просто немају права на то. Французи, Немци или чак Шпанци, који су већ испали, имају, а наши – не. Велике плате фудбалских звезда су реалност данашњег света, не треба завидети, једноставно - свако бира шта ће да учи у животу. Само што су наши фудбалери по ко зна који пут доказали да нису звезде, већ дечаци за батинање, нешто као поврће међу правим играчима
  • Разљућени Разувајев још је дописао: Својим односом према осталим грађанима Русије - наши фудбалери и „креативна класа“ провоцирају друштвену револуцију, класну мржњу. Један познаник ми је рекао о руској фудбалској репрезентацији: ко не може да освоји злато на спортском терену, треба да иде да га копа. То је, наравно, шала, али свака шала садржи само део шале. Ја се још увек кладим на Француску. Иако су шансе да ће разбити Тевтонске витезове 50 према 50. А нама у Русији је одавно време да развијамо наше руске врсте спорта. На пример, хокеј, а још боље – тенковски бијатлон

          РУСИЈА је тешко поднела фијаско свог националног тима на европском првенству у Француској.

          Селектор Леонид Слуцки поднео је оставку. Неки су тражили и још траже оставку министра спорта Виталија Мутка.

          У Савету Федерације – горњем дому руског парламента – појавила се иницијатива да се зараде у русском фудбалу директно вежу за посете фудбалским утакмицама у националном шампионату.

          Међутим, за руску – не само фудбалску јавност – можда још већи ударац је било писање медија да су двојица репрезентативаца у Монте Карлу приредила такву теревенку после фијаска каква не би имала смисла ни после уласка у финале Евро-2016.

          Фудбалери-актери теревенке покушали су да смире страсти, тврдећи да се није попило и протошило онолико колико се пише јер толико не вреди ни цео ресторан. Међутим, у Русији данас нема никога ко би им поверовао.

          Факти преносе реакцију једног од доказано умерених московских аналитичара.

          „Њих није брига ни за заставу, ни шта ће о њима мислити навијачи или грађани Русије

Пише: Александар РАЗУВАЈЕВ

          ДАНАС се на руском интернету, по ко зна који пут, говори о фудбалу, и то, ма колико чудно звучало, о играчима руског националног тима.

          Играчи репрезентације Русије Александар Кокорин и Павел Мамајев су на одмору у Монте Карлу приредили гала-журку на којој се попила река шампањца и пушиле наргиле.

          У популарном локалном ноћном клубу „Twiga“ фудбалери су наручивали и наручивали шампањац „Арман де Брињак“, који кошта око 500 евра по флаши.

          По речима очевидаца, Руси су за госте клуба купили укупно око 500 таквих флаша у вредности 250 хиљада евра.

          Интернет је пун негативних реакција и емоција које и ја овај пут апсолутно подржавам.

          И сâм сам присталица добрих журки јер постоје ситуације када не би требало бројати новац.

          Међутим, ствар је у томе што фудбалери Русије сада просто немају права на то. Французи, Немци или чак Шпанци, који су већ испали, имају, а наши – не.

          Велике плате фудбалских звезда су реалност данашњег света, не треба завидети, једноставно - свако бира шта ће да учи у животу.

          Само што су наши фудбалери по ко зна који пут доказали да нису звезде, већ дечаци за батинање, нешто као поврће међу правим играчима.

          После још једног фијаска требало је да буду мањи од маковог зрна, да не привлаче превише пажњу јавности.

          Људи, као и финансијска тржишта, слабо памте лоше вести. Они су јавне личности и није могуће да то не разумеју. Откуд онда такво понашање, такви поступци?!

          А све је веома једноставно, њих просто брига не само за част заставе, већ и за то шта ће о њима мислити навијачи или обични грађани Русије!

Овим су Кокорин и Мамаев изазвали гнев сународника

          Они примају озбиљан новац и троше га како желе, а сви остали су онако, нижа класа, робље.

          То их чини веома блиским руској „креативној класи“, за коју су сви који не припадају њиховом кругу или зарађују мање него они такође - нижа класа.

          Заправо, постоји велика разлика између успешних и богатих људи.

          Није сваки човек стекао богатство захваљујући личном успеху. Можда је у питању наследство, некакав случај или просто неспоразум, као у случају играча фудбалске репрезентације Русије.

          Моје искуство говори да што је човек више постигао, то је једноставнији и скромнији у опхођењу. 

          У овој причи негативног има чак и више него што се чини на први поглед.

Већина у Русији сада верује да овакви и не треба да играју
за репрезентацију

          Наравно, кроз два дана сви ће је заборавити. Међутим, својим односом према осталим грађанима Русије - наши фудбалери и креативна класа изазивају друштвену револуцију, класну мржњу.

          Један познаник ми је рекао о руској фудбалској репрезентацији: ко не може да освоји злато на спортском терену, треба да иде да га копа. То је, наравно, шала, али свака шала садржи само део шале.     

          И на крају закључак: ја се још увек кладим на Француску. Иако су шансе да ће разбити Тевтонске витезове 50 према 50.  

          А нама у Русији је одавно време да развијамо наше руске врсте спорта. На пример, хокеј, а још боље – тенковски бијатлон.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари