Наришкин: Русија од Србије никада није тражила - или ми или Европска унија
ПРЕДСЕДНИК ДРЖАВНЕ ДУМЕ: „А БРИСЕЛ ЈЕ ТАКАВ УЛТИМАТУМ БИО ПОСТАВИО УКРАЈИНИ“
Маја Гојковић и Сергеј Наришкин
ПРЕДСЕДНИК Државне Думе Сергеј Наришкин изјавио је данас се Русија увек са разумевањем односила према плановима Србије о интеграцији у ЕУ и да је никада није ставила пред избор или Русија или ЕУ.
„Ми смо се увек са разумевањем односили и односимо се са разумевањем према плановима Србије о интеграцији у ЕУ. Русија никада није поставила вашу земљу пред избором или Русија, или ЕУ, као што је то учинила ЕУ са Украјином“, рекао је Наришкин у сусрету са председницом Скупштине Србије Мајом Гојковић у Москви.
Он је рекао да је „најважније да зближавање Србије са ЕУ не омете развој билатералних односа са Русијом“, пренели су руски медији.
Наришкин је навео и да Русија високо цени што се Србија није прикључила антируским санкцијама.
„Знамо какав велики притисак врше Брисел и Вашингтон на Београд“, рекао је Наришкин додајући да власти у Београду разумеју да „неприкључивање таквим санкцијама у потпуности одговара националним интересима земље и народа“.
Маја Гојковић је данас преузела председавање Парламентарном скупштином Црноморске економске сарадње (ЦЕС), док ће Генерална скупштина те организације бити одржан у новембру у Београду.
Гојковић је казала да ће се Србија залагати за развијање регионалне сарадње, повећање ефикасности и видљивости организације и јачање њеног међународног положаја, пренела је Скупштина Србије.
„Подржавамо сарадњу у областима економије, саобраћаја, енергетике, културе и образовања, као и даљи наставак парламентарног дијалога и парламентарне дипломатије, али и проширивање тема којима се Парламентарна скупштина бави, попут питања миграција, информационих технологија, иновација“, рекла је Гојковић.
Она је председавање преузела од председника руског парламента Наришкина, коме је захвалила на подршци у борби за очување територијалног интегритета Србије, док је он изразио захвалност због тога што Србија није подржала увођење санкција Русији и додао да његова земља никада неће признати независност Косова.
Парламентарну скупштину ЦЕС чини 12 земаља чланица Србија, Албанија, Азербејџан, Бугарска, Грузија, Грчка, Јерменија, Молдавија, Румунија, Русија, Турска и Украјина.
Бета