Калабухов са Изетбеговићем и о јачању веза између Русије и Бошњака као једног од конститутивних БХ-народа

АМБАСАДОР РФ У САРАЈЕВУ: НЕЛЕГИТИМНИ ШМИТ ЈЕ ГЛАВНИ ИЗВОР ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈЕ

Игор Калабухов и Бакир Изетбеговић

* Амбасадор РФ Игор КАЛАБУХОВ: Политичке снаге у БиХ морају преузети пуну одговорност за њену будућност и напустити дискредитовану праксу спољног туторства. Да би се то постигло, кључан је унутрашњи дијалог у БиХ, ослобођен спољног уплитања и заснован на међусобном поштовању, конструктивној сарадњи и компромису

______________________________________________________________

           АМБАСАДОР Русије у БиХ Игор Калабухов у данашњем разговору са председником СДА Бакиром Изетбеговићем изнео је принципијелан приступ Русије ситуацији у БиХ, наглашавајући да је нелегитимни високи представник главни извор њене дестабилизације.

           - Москва, као један од гараната Дејтонског мировног споразума, сматра да је он темељ решења у БиХ заснованог на принципу једнаких права за два ентитета и три конститутивна народа - навео је Калабухов.

           Амбасадор Русије нагласио је да политичке снаге у БиХ морају преузети пуну одговорност за своју будућност и напустити дискредитовану праксу спољног туторства.

           - Да би се то постигло, кључан је унутрашњи дијалог у БиХ, ослобођен спољног уплитања и заснован на међусобном поштовању, конструктивној сарадњи и компромису - рекао је Калабухов.

           Према његовим речима, то је једини начин да се осигура међунационални мир и просперитет у БиХ.

           - Разговарано је и о јачању веза између Русије и Бошњака, као једног од конститутивних народа у БиХ - саопштено је из руске Амбасаде у БиХ.

            (Срна)

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари