Табор Заева тврди да ће састав прелазне владе бити договорен у Бриселу 10. јуна
ЧАК ПРЕТИ: АКО НЕ БУДЕ ПРЕЛАЗНЕ ВЛАДЕ – НИШТА ОД ДОГОВОРА О ПРЕВРЕМЕНИМ ИЗБОРИМА
САСТАВ прелазне владе Македоније која ће организовати превремене парламентарне изборе, који ће се одржати до краја априла наредне године, биће договорен 10. јуна у Бриселу. На новом састанку лидера четири македонске највеће политичке партије код европског комесара за суседску политику Јоханеса Хана.
Опозициони Социјалдемократски савез – чији је лидер главни „Американац” Зоран Заев – преко једног свог представника упозорио је овим поводом:
„Ако тада не дође до договора о саставу привремене владе, за СДСМ неће више бити обавезујући договор о превременим изборима до априла 2016. године”.
Америчке марионете су и досад инсистирале, а и 10. јуна ће инсистирати код Хана да актуелни премијер Никола Груевски не буде прелазној влади.
Сам Хан је поменуо „транзициони период”, али у изјави за јавност није помињао „прелазну владу”.
По завршетку 8-часовних преговора, незванично се могло чути да ће кампови подршке Груевском и Заеву бити распуштени.