Шта стоји иза петиције којом се тражи ликвидација британског листа The Guardian?

ДОБРО ЈЕ ЗИНОВЈЕВ ПРОРЕКАО ДА ЋЕ ЗАПАДУ ДОЋИ ГЛАВЕ ЊЕГОВА ДОСТИГНУЋА ДОВЕДЕНА ДО АПСУРДА

* Тај лист је основан 1821. године. Тада се звао Manchester Guardian, а оснивач му је био извесни Џон Едвард Тејлор који је своје богатство зарадио на трговини памуком који је у то време био готово 100% производ робовског рада на плантажама

* Данас је The Guardian можда и главна медијска артиљерија британских либерала-левичара. Велики пропагатор радикалних метода у борби против „проклете прошлости“

* Иницијатори петиције су британски конзервативци који су љути због тренутних баханалија „историјске правде и политичке коректности“. Желе да својим екстремним либералним опонентима продемонстрирају да сви (на Западу) имају прошлост. И да прошлост не треба мерити метром модерних агресивних идеологија

_________________________________________________________________________

        ВЕЛИКИ руски писац и мислилац Александар Зиновјев у својој књизи „Запад“ написао је да Запад до пропасти неће довести његови порази и неуспеси већ – достигнућа доведена до апсурда.

        У јеку борбе против колонијалне прошлости западних земаља, једна британска иницијативна група затражила је затварање дневног листа The Guardian.

        Петиција се потписује свега неколико дана, авећ је прикупила 20 хиљада потписа.

        Тај лист је основан 1821. године. Тада се звао Manchester Guardian, а оснивач му је био извесни Џон Едвард Тејлор који је своје богатство зарадио на трговини памуком који је у то време био готово 100% производ робовског рада на плантажама.

        Његове новине су и након смрти оснивача, активно подржавале ропство и чак су се успротивиле Абрахаму Линколну када је објавио укидање ропства у САД, тврдећи да је дана када је он био изабран за председника САД – црни дан и за Америку и за свет.

        Данас је The Guardian можда и главна медијска артиљерија британских либерала-левичара. Велики пропагатор радикалних метода у борби против „проклете прошлости“.

        У тој борби је већ оборено неколико споменика Кристофору Колумба, пала су и два истакнута британска филантропа која су се обогатила на црнцима. Пао је монументални споменик краљу Белгије Леополду II. Чак и један споменик Винстону Черчилу. А све је то тек почетак.

        Градоначелник Лондона, Садик Кан, основао „Комисију за различитости у јавном простору“,  која је већ објавила да ће се бавити потрагом за споменицима „историјским личностима које су се обогатиле на трговини робовима и њиховим радом“.

        Међу њима је и пет британских монарха краљева: Карл II (две статуе), Јаков II; Вилијам III (две статуе); краљица Ана (две статуе) и Џорџ I.

        The Guardian неће бити ликвидиран.

        Иницијатори петиције су британски конзервативци који су је покренули љути због тренутних баханалија „историјске правде и политичке коректности“.

        Петицију су покренули да својим екстремним либералним опонентима продемонстрирају да сви имају прошлост. И да прошлост не треба мерити метром модерних агресивних идеологија.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари