СНОУДЕН: Преко мобилног вас могу са растојања и прислушкивати и фотографисати

БИ-БИ-СИ СА БИВШИМ САРАДНИКОМ NSA И CIA  РАЗГОВАРАО У МОСКОВСКОМ ХОТЕЛУ „МЕТРОПОЛ”

  • Питеру ТЕЈЛОРУ рекао и ово: Праћењем мобилних телефона специјалне службе добијају огромну количину нформација и мимо самог прислушкивања, укључујући могућност праћења географског премештања њихових власника, а када „уђу” у нечији мобилни: могу да прислушкују и све што се говори и догађа око апарата и његовог власника
  • Сноуден је Тејлору открио да му је једино жао што није раније открио оно што је знао и чиме је располагао

         АМЕРИЧКА Агенција за националну безбедност (NSA) и британски Центар за владине везе (GCHQ) заједно су шпијунирале по свету – рекао је Едвард Сноуден.

         У интервјуу BBC One, он је указао да се то звало „техничка подршка у замену за информације”.

         Интервју са Сноуденом појавио се у получасовној емисији „Шпијунски закон”, а разговор са њим обавио је Питер Тејлор у московском хотелу „Метропол”.

         „GCHQ је по својим задацима – нагласио је Сноуден – кћерка  NSA. У том тандему је NSA обезбеђивала технологије, провере и руковођење, а GCHQ је добијао доступ информацијама прикупљеним на територији Велике Британије”, — објаснио је Сноуден.

         Тандем је, према његовим речима, имао ничим ограничене могућности: „Могли су да читају вашу преписку, а да ви о томе немате појма и да ништа и не слутите”.

         Праћењем мобилних телефона специјалне службе – додао је бивши сарадник NSA – добијају огромну количину нформација и мимо само прислушкивања, укључујући могућност праћења географског премештања њихових власника, а када „уђу” у нечији мобилни: могу да прислушкују и све што се говори и догађа око апарата и његовог власника

        Самог апарата и његовог власника.

        „Уколико то пожеле – открио је Сноуден – могу његовог власника и дистанционо фотографисати! САД и Велика Британија су уложиле велика средства у пробијање заштите смартфона”.

        Сноуден је, иначе, рекао да не рачуна на фер суђење у САД, али и да се одласка у затвор – не боји.

        „Не бих имао праведно суђење. Закони САД о шпијунажи – оценио је Сноуден - унапред чине кривим свакога ко је открио неке тајне информације. Независно од тога да ли је то било исправно или није”.

        Сноуден је Тејлору открио да му је једино жао што није раније открио оно што је знао и чиме је располагао.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари