Помпео тврди да његови сарадници у Кини имају проблем са једва чујним аномалним звуцима

У КОНГРЕСУ САД ОПТУЖИО РУСИЈУ И ТУРСКУ ДА ДЕСТАБИЛИЗУЈУ БАЛКАН

  • Члановима Комитета за спољну политику рекао да се са чудним звуцима суочио један дипломата и да су симптоми били „веома слични ономе што су осећали сарадници амбасаде САД у Хавани“ и нагласио да су у Пекинг због њега већ отпутовали амерички лекари
  • Прошле године је Вашингтон тврдио да је више од 20 његових дипломата на Куби било мета „акустичних напада“ који су извођени помоћу „специјалне апаратуре“. Куба је потом оптужена да је америчке дипломате подвргла тајном „ултразвучном нападу“, користећи „нови вид оружја“ и да су атаковани његови сарадници трпели ове последице: губитак слуха, главобоље, слабост и лош сан...
  • ФАКТИ: Ево, дођоше Амери и до тога да себе представљају и „продају“ као - невине жртве. Чак као жртве непознатих, нових видова оружја. Стварају утисак да дипломате САД на Куби и у Кини тако прислушкују да имају слушне халуцинације, оштећења слуха и поремећај сна. Скривена порука је: нама финима и добрима раде оно што ми нигде никоме не радимо... А у свим земаља света амбасаде САД имају најмоћније антене јер су истовремено највећи шпијунски центри CIA и главни регионални пунктови електронске шпијунаже САД...

        ДРЖАВНИ секретар САД-а Мајк Помпео оптужио је Русију и Турску да дестабилизују ситуацију на Балкану.

        „Разумемо који су ризици за БиХ. Сматрамо да је тај регион веома важан. Знамо да Русија усрдно ради на дестабилизацији (ситуације у региону)“, рекао је Помпео у Комитету за међународне односе Представничког дома САД.

        „Као и Турска?!“, упитао је један конгресмен.

        „Да“, одговорио је Помпео.

        „Ми радимо на стратегији која би нас ставила у бољи положај“, навео је државни секретар.

        Пред тим комитетом је - поводом тврдње једног од америчких дипломата у Кини да у последње време „осећа једва чујне и нејасне аномалне звуке и притисак“ - рекао да су ти симптоми „веома слични ономе што су осећали сарадници амбасаде САД у Хавани“.

        Објаснио је конгресменима да се „инцидент“ догодио у Гванџоуу, граду на југу Кине где САД имају генерални конзулат, и да су у Пекинг због њега већ отпутовали амерички лекари.

        Према његовим речима, Пекинг већ дао уверавања Вашингтону да ће се - у складу с Бечком конвенцијом - додатно побринути о безбедности америчких дипломата.

        Додао је да је у Стејт департману „инцидент“ са поменутим дипломатом „озбиљно схваћен“ и да су о њему обавештене све дипломате САД које раде у Кини.

        Прошле године је Вашингтон тврдио да је више од 20 његових дипломата на Куби било мета „акустичних напада“ који су извођени помоћу „специјалне апаратуре“.

        Куба је потом оптужена да је америчке дипломате подвргла тајном „ултразвучном нападу“, користећи „нови вид оружја“.      

        Стејт департман је убрзо иступио са тврдњом да су атаковани његови сарадници трпели ове последице: губитак слуха, главобоље, слабост и лош сан...

        Хавана је, потпуно очекивано, демантовала да има икакве везе са свим што јој се приписује.

        Америчка амбасада у Пекингу позвала је све грађане САД који бораве у Кини да јој пријаве „све евентуалне сличне здравствене проблеме“. Чак је прецизирала да има у виду „све што може личити на звучни удар или чудне звуке“ и посаветовала им да не покушавају да утврде одакле такви звуци долазе већ да се са тог место брзо удаље.

        Нешто слично су тврдили и из амбасаде Канаде у Хавани.

        А Отава је саопштила да се радило о „побочним ефектима рада неколико прислушних уређаја“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари