„ЊУЈОРК ТАЈМС”: Тек десетак републиканаца за војну интервенцију против Сирије

ПРОТИВ НОВОГ РАТА ЧАК И ВЕЋИНА У ОКРУГУ КОУЛ У ОКЛАХОМИ ГДЕ СЕ НАЛАЗИ ВОЈНА БАЗА СА 23 000 ВОЈНИКА

  • Посланик из Јужне Каролине Мик Малвејни рекао њујоршком листу да је безмало 99 одсто његових бирача против војне операције
  • За Обаму вероватно ће посебно непријатно бити то што је републиканац Мајкл Грим из Њујорка, који је првобитно подржао операцију против Сирије, објавио да је променио мишљење. Уз образложење: „Прави моменат за демонстрацију силе САД већ је прошао”

         САМО десетак републиканаца, међу којима су шефови посланичких клубова те странке у горњем и доњем дому, подржава захтев шефа државе Барака Обаме да Конгрес САД одобри војну интервенцију против Сирије – објавио је утицајни „Њујорк Тајмс”.

         Конгресмен из Оклахоме Том Коул, који је ветеран у Представничком дому, рекао је њујоршком листу: „Био сам у кафеу и ту ме је једна жена препознала. Рекла ми је да ту сви говоре „не” поводом Сирије”.

         Коул је истовремено открио и да му се стално обраћају бирачи, да га неки чак заустављају на улици и почињу да говоре о операцији против Сирије.

         „Ништа слично досад нисам ни видео ни доживео”, рекао је Коул.

         Посланик из Јужне Каролине Мик Малвејни изјавио је да готово нико од његових бирача не подржава операцију против Сирије.

         „Можда би било претеривање једино кад бих рекао да је 99 одсто мојих бирача против”, нагласио је Малвејни који тврди да је имао око хиљаду телефонских позива и електронских порука поводом Сирије и да су само три одобравала Обамине намере.

         Посланица из Мичигена Кендис Милер испричала је „Њујорк Тајмсу” да су и њени бирачи против удара по Сирији, да је такво расположење било и на једном пољопривредном сајму који је посетила.

         За Обаму вероватно ће посебно непријатно бити то што је републиканац Мајкл Грим из Њујорка, који је првобитно подржао операцију против Сирије, објавио да је променио мишљење. Уз образложење: „Прави моменат за демонстрацију силе САД већ је прошао”.

         Обамину иницијативу не подржавају чак ни у окрузима где је знатан део становништва повезан са америчком армијом и војном индустријом – процењује „Њујорк Тајмс”.

         Овај лист је за пример навео округ Коул у Оклахоми где се налази војна база са 23 000 војника. То ипак није сметало локалном ветерану Тому Хинклу да „Њујорк Тајмсу” каже да су многи припадници те базе по четири-пет година ратовали у Ираку и Авганистану и да закључи: „Амерички народ почиње полако да се умара од ратовања”.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари